İzmir, Göztepe, Alsancak ve Karşıyaka statlarında son durum! İZVAK'tan açıklama geldi

İzmir statlarında son durum! İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) İzmir'de yapımı süren Alsancak ve Göztepe stadı ile Karşıyaka'ya yapılacak yeni stada ilişkin son durumu özetledi. Detaylar haberimizde...

SPOR 13.04.2019, 09:20
İzmir, Göztepe, Alsancak ve Karşıyaka statlarında son durum! İZVAK'tan açıklama geldi

İzmir statlarında son durum! İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) İzmir'de yapımı süren Alsancak ve Göztepe stadı ile Karşıyaka'ya yapılacak yeni stada ilişkin son durumu özetledi.

Alsancak ve Göztepe'de sorun yok! Karşıyaka çözülüyor!

İZVAK, Alsancak ve Göztepe statlarının inşaatlarının sorunsuz şekilde ilerlediğini engellere takılan Karşıyaka Stadı’nın ise sorunlarının çözülmeye başlandığını belirtti

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK), kentte yapımı devam eden Alsancak ve Göztepe statları ile yasal engellere takılan Karşıyaka'da yapılacak yeni stadyum konusunda bilgilendirme yazısı yayınladı. İnşaatların sorunsuz ilerlediğini belirten İZVAK yönetimi, "Göztepe'de şu anda kaba inşaatlar ve tribün inşaatları tamamlanmış durumda. Çelik çatı makaslarının imalatı ve yerine montajları devam ediyor. Sıkıntı yok" dedi.

Alsancak'ta son durum

Alsancak'taki stat inşaatında üç yöndeki kaba inşaatlar ve çelik çatı makaslarının tamamlandığını bildiren İZVAK, "Projeye sonradan eklenen ve kale arkasına (misafir takım taraftarları için) inşa edilmekte olan tribünün ek ruhsat, temel, kazık ve zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandı. Birkaç güne kadar üstyapı kaba inşaatlarına başlanacak. 2 ay içerisinde kale arkası tribünü kaba inşaatının tamamlanması öngörülüyor" açıklaması yaptı.

Karşıyaka stadı ve ruhsat durumu

Karşıyaka'da yapılacak stat için hukuk süreci açısından, imar planının iptali için açılan davalara müdahil olunduğunu açıklayan İZVAK yönetimi, "Üniversitelerimizden mahkemece görevlendirilen bilirkişiler, raporlarını verdi. Tamamlanan kısımları için yapı kayıt belgesi alınmasından sonra kalan kısımlara ait inşaat ruhsatı alma çalışmaları devam ediyor. Otopark sorunu çözüldü. Karşıyaka Stadı, İkmal İnşaatı adıyla yatırım programı olarak TOKİ'nin resmi sayfasında yayınlandı. Ancak kesin ihale tarihi henüz belli değil. Bunun için inşaat ruhsatı işlemlerinin bitirilmesi bekleniyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)