Göztepeli Futbolcular Ateş Püskürdü "Kabus"

Bayram Bektaş'ın yerine göreve geldikten sonra Göztepe'de çıktığı 8 maçta 17 puan kaybedince görevine son verilen eski teknik direktör Kemal Özdeş ile ilgili sarı-kırmızılı futbolcular tarafından çarpıcı iddialar ortaya atıldı.

SPOR 09.03.2019, 09:52
Göztepeli Futbolcular Ateş Püskürdü "Kabus"

Göztepe'nin eski antrenörü Kemal Özdeş dönemini “kabus” diye yorumlayan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı Göztepeli futbolcular “Başarısızlığın sorumlusu oydu. Şükür; Tamer Tuna döndü de takımımıza da huzur geldi” dedikleri öğrenildi.

Bayram Bektaş'ın yerine göreve geldikten sonra Göztepe'de çıktığı 8 maçta 17 puan kaybedince görevine son verilen eski teknik direktör Kemal Özdeş ile ilgili sarı-kırmızılı futbolcular tarafından şok iddialar ortaya atıldı. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen Göztepeli futbolcular, takım olarak Kemal Özdeş'in gitmesi için yönetime görüş bildirdikleri iddialarını doğrularken, o dönemde çok mutsuz olduklarını dile getirdiler."MEMUR ZİHNİYETİYLE TAKIM YÖNETTİ"
Başarısızlığın en büyük nedeninin Kemal Özdeş'ten kaynaklandığını dile getiren futbolcular, onun gidip yerine Tamer Tuna'nın giöreve gelmesiyle rahat nefes aldıklarını ima ettiler. Kemal Özdeş döneminde takıma aşırı disiplin uygulandığını, kadro tercihlerinde ve idman metotlarında yanlışlar yapıldığını, takımın motivasyonunu kaybettiğini dile getiren futbolcular, "Memur zihniyetiyle sabah en geç 10'da tesise giriyor akşama kadar tesislerde vakit geçiriyorduk. Futbol askeri disiplinin uygulanacağı bir sektör değil. Herkes zaten burada profesyonel ve ne yapacağını biliyor. Kadro tercihleri, çalışma metotları ve bizlere davranışları moralimizi bozuyor, bir şey yapamıyorduk. Kabus dolu günlerdi" dediler. gelişiyle rahat nefes aldıklarını dile getiren futbolcular, "Tamer Tuna futbolcularla ilişkileri çok iyi olan, halden anlayan ve takımı çok iyi çalıştıran bir teknik adam. Onun gelmesiyle özgüvenimizi kazandık, motivasyonumuz arttı" dediler.TAMER TUNA'YI SEVİYORUZ

Tamer Tuna'yı Göztepe'de oynayan, oynamayan tüm futbolcuların çok sevdiğini dile getiren futbolcular, "Biz iyi bir takımız. İyi motive olduğumuzda yenemeyeceğimiz takım yok. Tamer Tuna da Türkiye'nin en iyi teknik direktörlerinden birisi. Ona sözümüz var. Göztepe'yi en iyi yerlere getireceğiz. Göreceksiniz. Başaracağız" dediler.

​ARDINDA BÜYÜK BİR ENKAZ BIRAKTI
Göztepe'de ligin henüz 4. haftasında Bayram Bektaş'ın yerine göreve getirilen Kemal Özdeş sarıkırmızılı ekiple 8 lig maçına çıkarken 5 maçı kaybetti, 1 beraberlik alırken 2 galibiyet elde etti. Bu süreçte 17 puan kaybederek düşme hattına giren Göz-Göz kalesinde 13 gol görürken, 3 maçında hiç gol atamadı. Ligin ilk yarısını 22 puanla 10 sırada 4. Kasımpaşa'nın 7 puan gerisinde bitiren Göztepe, Özdeş bıraktığında 25 puanla 15. sırada yer aldı. Tamer Tuna'nın gelişiyle moral bulan Göztepe Konya deplasmanında galibiyeti kaçıran taraf oldu

Yorumlar (0)