Engelli Vatandaşların Buz Pateni Heyecanı

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Yaşayan Engelli Vatandaşlar, Buz Pateni Yaparak Keyifli Bir Gün Geçirdi.

Offsayt 15.02.2015, 15:27 18.02.2015, 22:59
Engelli Vatandaşların Buz Pateni Heyecanı
İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaşayan engelli vatandaşlar, buz pateni yaparak keyifli bir gün geçirdi.

Bayraklı ilçesindeki, İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Sporları Salonu’na giden engelli gençler, unutulmaz dakikalar yaşadı. Bayraklı Belediyesi tarafından yapılan sürprizle buz pateninin keyfini çıkaran gençler, keyifli bir gün geçirdi. Talatpaşa Ortaokulu öğrencisi 10 yaşındaki Gizem Taşkoparan Spor Salonu Buz pistinde görevli eğitmenler tarafından piste çıkarıldı. Doğuştan bir kolu kısa olan Taşkoparan hayatında ilk defa buz pateniyle kaymanın keyfini doyasıya yaşadı.

Eğitmeni tarafından ayakta kalma ve pistte kayma üzerine bilgiler alan Taşkoparan, öğrendiklerini kısa sürede buz pistinde göstermeyi başardı. İlk kez buz pistine geldiğini belirten Gizem Taşkoparan, “Burası çok değişik bir yer. İlk kez geliyorum. Ayakta durmak da zor. Ama öğretmenimiz bize destek oluyor. Çok eğlenceli. Çok mutlu olduk” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ise, "Engelli kardeşlerimize dokunan bir merkez kurduk. Bu merkez aracılığıyla onların sorunlarını tespit edip hep birlikte çözüm üretiyoruz. Belediye olarak 3. engelli aracımızı geçtiğimiz günlerde hizmete sunduk. Engelli vatandaşlarımız bu araç vasıtasıyla istediklere yerlere rahatlıkla gidebiliyor. Belediye olarak onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Çeşitli projeler üreterek yüzlerinin gülmesini sağlıyoruz. Onları sosyal hayatın içine çekiyoruz" şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
23°
açık