06 Temmuz 2015 Pazartesi 14:47
Dursun Özbek: Messi ve Neymar da bir gün Galatasaray'a gelebilir

GALATASARAY Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Almanya ve Hollanda milli takımlarının 10 numaralarının Galatasaray'da oynadığını belirterek, "Geriye kalanlar Messi ve Neymar. Belki onlar da bir gün Galatasaray'a gelebilir" dedi.

GSTV'de yayınlanan "Gündem Özel" programında canlı yayına katılan Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

"Biz her adımda yapacağımız projeleri Genel Kurul ile paylaşacağımızı söyledik. Önümüzdeki adımları Genel Kurul ile atmak istiyoruz. Galatasaray Kulübü'nün 110 yıllık bir geçmişi var. Geçmişe bağlı olarak büyük başarı çizgisi var. Buna bağlı olarak mali ve idari sorunlar da birikerek bugüne geliyor. Galatasaray büyük bir holding. Kendi kaynaklarının yanı sıra finansman kuruluşları ile irtibatta olması gerekiyor. Bankalara borçlarımız var. Ekonominin dinamikleri değişebiliyor, biz bazı borçların yapılanmasını gündeme getireceğimiz gibi faiz durumlarını konuşacağız. Bu yüzden yetki istiyoruz. Ben Galatasaray'da kaldığım sürece projeler üretmek ve Galatasaray'a kaynak üretmek istiyorum. Kesinlikle Galatasaray'ın gayrimenkulünü satmak istemedim ve düşünmedim. Aksine ben yeni gayrimenkuller kazandırmak istiyorum. Bugün üreteceğimiz projelerle ilgili olarak Genel Kurul'un tekrar onayına gidiyoruz. Genel Kurulları tekrarlayacağım. Galatasaray Spor Kulübü'nün asıl sahibi Genel Kurul'dur. Biz emanetçiyiz. Bir dönemi iki seçim 3 başkan ve dördüncü yıldız ile kapattık. Yoğun bir süreç yaşandı. Bunun getirdiği pozitif katkılar olduğu gibi bazı negatiflikler de yaşandı. Yaşadığımız süreç kıskanılacak bir süreç. Bu başarı Galatasaray'da kurumsal yapının ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor. Yönetimler değişiyor ancak Galatasaray kupa kazanmaya devam ediyor."

"MESSİ VE NEYMAR DA BİR GÜN GALATASARAY'A GELEBİLİR"

"Transferler, teknik kadronun isteği doğrultusunda yapılıyor. Scout ekibimiz var ve dünyanın her yerinden futbolcuları izleyip bize detaylı raporluyorlar. Teknik ekip scout ekibi ile toplantı yapıp, eksiklikler doğrultusunda karar alınıyor. Bu iki ekibin toplantısından sonra raporlar yönetimin önüne geliyor. Bugüne kadar yaptığımız transferler son derece gündemde kaldı. Özellikle Bilal'in transferi. Teknik ekip rapor verdi ve milli oyuncu. Kendisini çok beğeniyorum ve izledim. Sabri şampiyon takımın sağ beki ve bize 19 yıldır hizmet ediyor. Hamza hocanın verdiği raporda Sabri'nin takımda kalması isteniyor. Yapılan transferlerin iyi mi kötü mü olduğunu görmek için sahada onları izlemek gerekiyor. Bu iki oyuncu için yapılan tenkitleri maksatlı buluyorum. Taraftarlara hep söylüyorum. Diyorum ki biraz sabırlı olun. Bizim önümüzde hazırlanmak için yeteri kadar zaman var. Bizi Podolski olayında da herkes gördü. Çok önceden beri izliyorduk ve transferi bitirmek için aceleci davranmadık. Galatasaray'ın menfaatini düşündük, herkes ne kadar uygun ve Galatasaray'a yakışan bir transfer olduğunu gördü. Galatasaray zaten yıldızlar topluluğu. Dünya devi Almanya ve Hollanda'nın 10 numaraları Galatasaray'da oynuyor. Geriye kalanlar Messi ve Neymar. Belki onlar da bir gün Galatasaray'a gelebilirler. İlk 11'e girecek isimlere yöneldik. Bunlardan ilk Podolski idi, devamı gelecek. Takımımız yaşlandı. Önümüzdeki dönemleri düşünerek takımı gençleştirmek istiyoruz. Yetenekli isimleri bu sezon takıma kazandıracağız. Sneijder şampiyon takımın 10 numarası ve dünyaca ünlü bir yıldız. Yönetimin hiçbir zaman Sneijder'i bırakma düşüncesi yok. Altyapının bağımsız bir niteliği olması lazım. Burası günlük, aylık bir yer değil. Altyapı bir fabrika gibi. Oranın yönetimi ayrı olması lazım. Değişen yönetimler, hocalar ile değişen bir yer olmaması lazım.

"RİVA ARAZİSİNİN YENİDEN PROJELENDİRİLMESİ GEREKİYOR"

"Riva arazisinin yeniden projelendirilmesi gerekiyor. Verilecek fonksiyonlar Galatasaray'a büyük katkı sağlar. Projelerimiz var, bu projeleri Genel Kurul'a sunacağız. Genel Kurul eski veya yeni projeden tercihi seçecek. Genel Kurul'un verdiği onay doğrultusunda Riva projesi üzerinde çalışmak istiyoruz. TAÇ Spor, bizim Ünal Başkan döneminde hakim hissesini satın aldığımız bir tenis kulübü. Aşağı yukarı 40 dönüm araziye oturmuş ve tenis kulübü olarak faaliyet gösteriyor. Amatör branşları Taç Spor'un nezdinde toplamak istiyoruz. Amatör şubelerimiz şu an Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait salonlarda kira bedeli ile yapıyor. Örnek Voleybol şubemizin yıllık antrenman kira bedeli 800 bin TL. Galatasaray tenis takımının Taç Spor'dan doğmasını sağlayacağız. Taç Spor bir sosyal kulüp aşamasına gelecek. Üzerinde son derece titizlikle duruyoruz. Ada'nın tahliyesi için kiracıya bir mektup gönderdik, kendisi çıkmayacağım dedi. Bu konuda hukuki süreç başlayacak. Ada konusu bence Genel Kurul'un karar vermesi gereken bir konu. Tüm detayları Genel Kurul'a sunacağım ve kararı Genel Kurul verecek."

"BİZİM AİLEDE GALATASARAY'A HİZMET ETMEK ŞEREFTİR"

"Mehmet Özbek kardeşim ve çok iyi bir Galatasaraylı. Kongre üyesi ve yakın zamanda Divan Kurulu üyesi olacak. Bizim ailede Galatasaray'a hizmet etmek şereftir. Ben seçime girerken kardeşime tüm işlerimi emanet ettim benim adıma yürütmesi için. Geçen sene Florya'ya çok gidemedim. Bu sefer seçildikten iki gün sonra Florya'ya gittim. Ben taraftarlarımızın Florya'yı görmesini istiyorum. Dökülüyor, musluğu açıyorsunuz kahverengi su geliyor. Spor okullarının olduğu yerde minik yavrularımız çok kötü şartlarda giyinip soyunuyorlar. A Takım'ın odaları da Galatasaray'a yakışmayacak şekilde. Bunları fotoğrafladım ve Genel Kurul'a sunacağım. Bütün eksiklerin tespitleri yapılıyor ve en kısa sürede düzelteceğiz. Masrafların bir kısmını ben, bir kısmını da sponsor kuruluşlar karşılayacak. Mehmet Özbek'in mevcudiyeti burada bu. Rahmetli Alpaslan Dikmen'in bir lafını hatırlıyorum. Galatasaray için bir taşı 2 metre taşıyana bile saygı duyarım. Çok güzel söylemiş rahmetli. Mehmet Özbek de bu amaçla Florya'da."


"ŞU ANDA UEFA TARAFINDA SIKINTIMIZ YOK"

"Biz nerede konuşacağımızı, nerede susacağımızı çok iyi biliyoruz. Galatasaray tarihinde belki ilk defa Galatasaray AŞ. sporculara olan borçlarını sezon sonunda kapatıyor. 2006'dan gelen transfer borçlarını ödedik. UEFA lisansımızı aldık. Mali kriterlere uyduk. Şu anda UEFA tarafında sıkıntımız yok. UEFA son 3 yıllık dönemi inceliyor ve kar zarara kadar tüm detaylara bakıyor. Parayla saadet olmaz, ama parasız da olmuyor.

"ERGİN HOCAMLA ÇOK İYİ, ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN BİR TAKIM KURACAĞIZ"

"Galatasaray'ın hedefleri çok büyük. Yönetici, teknik kadro, sporcuyu kendi içerisinde bir araya getiremezseniz hiçbir şey olmaz. Şampiyon olmanın ana noktası takım ruhunu oluşturup, sevgi ortamını yaratmak. Euroleague'e katılamamamızın başında katılımı açık artırmaya dönüştürmesi. Galatasaray'ın etik değerleri ve mali durumu bunu uygun görmedi. EuroCup'da mücadele edeceğiz. Geçen dönem erkek basketbolda iyi bir dönem geçirmedik. Bunun nedeni ne Ergin Ataman, ne sporcular. Çok iyi bir Galatasaraylı, zaten 2 yıl daha çalışacağız. Ben sizin vasıtanızla Galatasaray'a yakışan performans gösteren oyuncularımızın tamamına teşekkür etmek istiyoruz. Geçtiğimiz sezon sponsor olan firmalar çok iyi geri dönüş yaptı. Birkaç firma var isim vermek istemiyorum, imzaladıktan sonra kamuya bilgi vermek istiyorum. Bu sene biraz daha dikkatliyiz. Ergin hocamla çok iyi, şampiyonluğa oynayan bir takım kuracağız. Taraftarlarımıza sesleniyorum, kombinelerini alıp Galatasaray'a aileleri ile birlikte desteklemeye davet ediyorum. Kadın basketbolda Ekrem Memnun'a çok teşekkür ediyorum. Işıl Alben eski oyuncumuz döndü onun da başarılı olacağını düşünüyorum. Yeni sezonda da en büyük şampiyonluk adayı biziz.

"400 BİN FORMA SATIŞINI GEÇERİZ"

Forma satışlarımız bu sezon 300 bini geçti. Podolski geldi, yeni yıldızlar gelecek. 400 bin forma satışını geçeriz. Mağazacılıkta ürünleri yeteri kadar hazırladık ve sunduk. Rekor peşindeyiz. Mağazacılık 12-13 milyonluk amatör şubelere sponsorluk desteği verecek. Düşünün zarar eden kuruluştan kar eden kuruluş haline geldi. Mağazacılığın yıllık cirosu 500 milyon TL'ye yaklaşacak. Mağazacılığı halka açıp, şirketten kulübe gelir sağlamak istiyoruz. Galatasaray'ın marka değerine uygun bir sponsor reklamı alacağız. Çok titiziz. Yakında açıklamayı yapacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Podolski transferinden sonra çay firmalarının sponsorluk talepleri var. 7 gün 24 saat Galatasaray ile yatıp kalkıyoruz. Sabah 8:30'da gelip, akşam geç saatlerde evime gidiyorum. Galatasaray'ın menfaatleri için çalışıyoruz ve Galatasaray'a en büyük faydayı sağlayacak sponsorları getireceğiz. Şu an 27 bin kombine sattık. Bu rakamlar da Podolski'nin transferinden önce. 38 bin kombinenin tamamının dolmasını bekliyorum. Geçen sezon 473 VIP koltuk sattık, şu an 1003 adete ulaştık daha sezon başlamadı. İki katından fazla. Sezon başlayınca boş locamız kalmıyor. Son görüştüğümüz kişiler bize Ağustos ayında metronun açılacağını söyledi. Kazadan dolayı hukuki süreç vardı. Geçen hafta GSTV'nin uyduya çıkması için birkaç firma ile görüştüm. Bir pazarlık süreci var, seçimde verdiğim sözlerden biri."

"KAVGASIZ VE BELASIZ YENİ BİR SEZON DİLİYORUM"

"Biz Galatasaray'da futbol ya da basket oynamaya talip olmadık. Tüm yönetici arkadaşlarımız çok başarılı, onları tebrik ediyorum. Göreceksiniz, önümüzdeki dönemlerde genç yöneticilerden Galatasaray'a başkan çıkacak. Taraftarlarımız lütfen bize destek olsun. Almış oldukları kombineleri kullansınlar, stada gelsinler rica ediyorum. Kavgasız ve belasız yeni bir sezon diliyorum. Tüm branşlarımıza da şampiyonluk yolunda başarılarımı iletiyorum."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.