Büyükçekme’de TYF Türkiye Şampiyonası coşkusu yaşanacak

Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye Şampiyonası 18-30 Kasım tarihleri arasında İstnabul’da gerçekleşecek.

SPOR 16.11.2019, 10:01 16.11.2019, 10:34
Büyükçekme’de TYF Türkiye Şampiyonası coşkusu yaşanacak

Büyükçekmece Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşecek şampiyonanın ilk haftasında Optimist, Laser 4.7, Laser Radial ve Laser Standard sınıfları mücadele edecek. İkinci haftada ise denize 420, 470, RS:X, RS:One, Techno 293 ve Funboard-Slalom Rüzgar Sörfü sınıfları çıkacak.
Yarış haftalarının ilk günlerinde TYF Sosyal Sorumluluk Komitesi tarafından Türkiye Yelken Federasyonu’nun da desteklediği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Sıfır Atık” projesi kapsamında etkinlikler gerçekleştirilecek.

TYF Sosyal Sorumluluk Komitesi Başkanı Serdar Özkaleli etkinlikler hakkında “Amacımız, yelken camiamızı çevre konusunda bilinçlendirmek, çevreye duyarlı bir nesil yetiştirmek ve yaratılan bu farkındalığın yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Yelken camiasının çevreye duyarlı olmasını istediğimiz kadar yarışlarımızın da çevreye duyarlı olmasını amaçlıyoruz. Buna yönelik olarak tek kullanımlık ürünlerin azaltılması için sporcularımıza su mataraları dağıtılması, atıkların sınıflandırılarak toplanmasının sporcu ve antrenörlerimize anlatılması, balık adamlar desteği ile deniz içi temizliği ve çevre temizliği faaliyetlerinde bulunacağız” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)