10 yaşında başladı, tekvando dünya şampiyonu oldu !

Babası istemedi ama o babası ve antrenörünü bir araya getirerek 10 yaşında başladığı Tekvando'da dünya şampiyonu oldu. Ülkemizi minderde başarıyla temsil eden 20 yaşındaki Zeliha Ağrıs gözünü olimpiyat madalyasına dikti. Detaylar haberimizde...

SPOR 20.02.2019, 11:42 20.02.2019, 20:14
10 yaşında başladı, tekvando dünya şampiyonu oldu !

Konya'da yaşayan ve küçük yaşta babasının yemek lokantasında vakit geçiren Zeliha Ağrıs, o zamanlar hemen yakınlarındaki tekvando salonuna bakarak bu sporu yapmayı hayal ediyordu. Babasının ilk başlarda karşı çıktığı tekvando'ya hocası ve babasını bir araya getirerek çözüm bulan Zeliha, 10 yaşında başladığı çok istediği tekvando sporunda 20 yaşında dünya şampiyonluğuna uzandı.

2015 yılında ilk başarını Avrupa şampiyonu olarak taçlandıran Milli sporcu, gözünü Olimpiyat madalyasına dikti. 10 yaşında Tekvando'ya adım atan Zeliha, 2 yıl sonra yıldızlar milli takım seviyesine yükseldi. Henüz 13 yaşında Avrupa arenasında üçüncü olan Zeliha başarısını 2015 yılında yine Avrupa'da altın madalya alarak taçlandırdı. Son olarak dünya şampiyonluğunu cebine koyan başarılı sporcu Olimpiyat hedefinde adım adım ilerlemeye başladı.

Tekvandoya başlangıç serüveninin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Zeliha, kazandığı şampiyonluk ve madalyaların kendisine güzel duygular yaşattığını ifade etti. Madalya canavarı Zeliha, "Olimpiyat madalyası kazanan Türk sporcu olmak istiyorum." dedi. 

Yorumlar (0)
25°
açık