GündemKamu

Sosyal medyadan para kazanmak isteyenler dikkat! Başvurular başladı

Sosyal medya platformu olan Twitter’da önemli bir gelişme yaşandı. Sosyal medya üzerinden para kazanmak isteyen vatandaşların ilgisini çekecek konu açıklandı. Twitter’ın para kazanmak ve para kazandırmak adına son zamanlarda iki özelliği olan Super Follows ve biletli Spaces ile ilgili detaylar açıklandı.

ÖZEL SES ODALARI

Twitter’ın duyurusuna göre biletli Spaces, Twitter’da izleyicilerin para karşılığı giriş yapabileceği özel ses odaları kurmalarını sağlayacak. Biletli Spaces odası için 1 dolar ila 999 dolar arası bir bilet fiyatı belirlenebilecek. Bilet karşılığı girilebilecek bu özel odaya 100 kişi veya sadece 5 kişi davet edilebilecek.

Super Follows ise aylık abonelik karşılığında, YouTube’daki “Katıl” butonu gibi, ekstra içerik sunarak aylık gelir elde edilmesine yardımcı olacak. Super Follows’un aylık fiyatı 2,99 dolar, 4,99 dolar veya 9,99 dolar olarak belirlenebilecek.

BİLETLİ SPACES VE SUPER FOLLOWS’TAN KOMİSYON

Spaces bilet satın alımlarından ve Super Follows aboneliklerinden elde edilen gelirin yüzde 97’si kullanıcının kendisine ait olacak. Twitter ise yüzde 3 komisyon alacak. Ancak her iki üründe de 50 bin dolar kazanç barajı geçildiğinde Twitter’ın komisyon oranı yüzde 20’ye yükselecek.

BAŞVURULAR AÇILDI

Twitter, her iki özelliği ilk olarak deneyecek ve geri bildirimlerini paylaşacak küçük bir grup arıyor. Fakat şimdilik başvurular yalnızca ABD’deki kişilere açılmış durumda.