Gündem

Sosyal medyada bu paylaşımı yapanlar yandı: EGM duyurdu!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) flaş bir basın açıklaması yaptı. EGM tarafından yapılan açıklamada, sosyal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi adı altında paylaşımları yapan hesaplar için gerekli soruşturmalar başlatıldığı bildirildi. İşte EGM’nin konuya ilişkin açıklaması…

EGM sosyal medya uygulamaları üzerinden “#12Nisan” etiketi altında kadınlara yönelik tehditlerde bulunan paylaşımlar yapanlar için açıklama yaptı. EGM tarafından yapılan basın açıklamasında söz konusu paylaşımları yapan hesaplar için soruşturma başlatıldığı bildirildi.

EGM tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal medya ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

12.04.2021 tarihinde sosyal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi adı altında paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar içerikleri itibariyle sosyal medya terörüdür. Bu tür paylaşımlara asla müsaade edilmeyecektir. Bu etiket adı altında suç işleyen hesaplar tespit edilerek gerekli soruşturmalar başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.