Ekonomi

Sosyal medya hesabı olanlar: Bu banka duyuru yaptı, şubeye gitmeniz gerekiyor!

Türkiye’de birçok vatandaşın sosyal medya hesabı var. Sosyal medya kullanan milyonlarca vatandaş için bir banka duyuruda bulundu. Kamu bankası tarafından yapılan açıklamada, sosyal içerik üreticilerine özel otomatik vergi ödeme hizmeti sağlandığı bildirildi.

Vakıfbank internet sitesi üzerinden sosyal medya kullanıcılarına özel duyuruda bulundu. Banka yaptığı yazılı açıklama ile sosyal içerik üreticilerine özel otomatik vergi ödeme hizmeti verildiğini bildirdi.


Hesabın özellikleri şu şekilde açıklandı:

İnternet ortamındaki sosyal ağ sağlayıcıları üzerinden metin, görüntü, ses, video gibi içerikler paylaşan sosyal içerik üreticisiyseniz Sosyal İçerik Üreticisi Muafiyet Hesabı açabilir ve vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Şubelerimize başvurarak açabilirsiniz.

193 Sayılı Kanunun Mükerrer 20/B Maddesi Uygulamasına İlişkin İstisna Belgesi’nin alınabilmesi için başvuru ikametgâh adresinizin bulunduğu yerdeki tarha yetkili vergi dairesine yapılmaktadır.

Sosyal içerik üreticisi muafiyet hesabınıza aktarılan tüm tutarlar üzerinden, aktarım tarihi itibarıyla %15 oranında gelir vergisi tevkifatı otomatik olarak Bankamızca uygulanarak vergi ödemeniz gerçekleştirilecektir.