Gündem

Son dakika… Yoğunluk sonrası flaş karar: Girişler kapatıldı!

İstanbul’da Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne akın eden vatandaşların yoğunluk oluşturdu. Koronavirüse rağmen bu görüntüler pes dedirtti. Ekipler, caddede yoğunluğu önlemek amacıyla girişleri bir süreliğine kapattı. “İğne atsan yere düşmez” deyiminin gerçek olduğu caddede ekipler de seferber oldu.

GİRİŞLER KAPANDI

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yoğunluk yaşandı. Caddeye girişler belirli sürelerle kapatılarak, yoğun kalabalığın önüne geçilmeye çalışıldı.

İstiklal Caddesi’nde öğleden sonra yoğunluk oluştu. Caddede görevli ekipler, insanlara sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu. Zabıta ekipleri, drone ile kalabalığı tespit etti.

Kaymakam Mustafa Dereli’nin talimatıyla İstiklal Caddesi girişlere bir süre kapatıldı. İçerideki yoğunluk azalınca girişlere yeniden açıldı.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Beyoğlu İlçe Hıfzıssıhha kurulunun aldığı karar doğrultusunda İstiklal Caddesi’nde aynı anda en fazla 7 bin kişinin olabileceği, bu rakamın üzerine çıkıldığında ise, caddeye giriş çıkışların kapatılacağı açıklanmıştı.