Magazin

Son dakika! Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cevdet Balıkçı hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın emektar oyuncusu Cevdet Balıkçı hayatını kaybetti. Usta oyuncu 230'a yakın filmde rol almıştı.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cevdet Balıkçı’nın dün hayatını kaybettiği öğrenildi. 79 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncunun vefat haberini ‘Felaket Tellalı’ olarak bilinen Onur Akay duyurdu. Emektar oyuncu 230’a yakın filmde rol almıştı.

Korona virüs nedeniyle sessiz sedasız defnedilen oyuncunun uzun süredir hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

CEVDET BALIKÇI KİMDİR?

1941 Samsun doğumlu olan oyuncuyu genelde mafya babasının adamı rolünde izledik hep. Çoğunlukla da ya telefona bakarken ya da kapıda nöbet tutarken… Pos bıyıklı ve dazlak kafalı imajını hiç değiştirmemiştir.

Talihsizler filminde koğuş ağası, Bitirimler Sosyetede filminde Çeşme meydanlı haydar, Sahte Kabadayı filminde Kemal Sunal’ı vurmak için tutulan kiralık katillerden biri, Umudumuz Şaban filminde mahkum, Yedi Bela Hüsnü filminde Malik Bey’in adamlarından biri, Gerzek Şaban filminde altına işeyen kabadayılardan biri, Davaro filminde Bekiro’nun adamlarından biri, Şark Bülbülü filminde Hilton Otelinin kapısında üniforması ile duran bekçi, Çarıklı Milyoner filminde bayram için tutulan korumalardan biri ve bunun gibi bir çok filmde yardımcı rollerde oynamıştır. Yeşilçam emektarlarından biridir.

Etiketler

İlgili Makaleler