Sağlık

Son dakika! Yeni yasaklar geliyor!

Koronavirüs Bilim Kurulu salgını kontrol altına almak amacıyla yeni yasaklar için bugün 17.00'de toplanacak.

Düzenlenecek toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklama yapacağı açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde bugün saat 17.00’de toplanacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu, artan koronavirüs vakaları sonrası alınması planlanan önlemleri görüşecek. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklaması yaparak kararları açıklayacak.

Son dönemde vaka ve ölüm sayılarının artmasının ardından birçok şehirde yeni yasakların gelmesi bekleniyor. Bakan Koca, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Kayıplarımızın ve ağır hastalarımızın sayısını azaltacak olan da bitirecek olan da tedbirlere tam uyumdur. Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Tedbirlere uyarsak kazanan biz olacağız. Güç tedbirde” diyerek yeni yasakların geleceğini sinyalini verdi.

BİLİM KURULU ÜYESİ UYARDI: “SAĞLIK ÇALIŞANI BULAMAYACAĞIZ”

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da ülkedeki vaka sayısının bir türlü kontrol altına alınamaması nedeniyle kısıtlamaların geri geleceğine dikkat çekti. Bir televizyon programına katılan Ateş, “Önümüzdeki dönemde kısıtlamalar geri dönebilir. Canımız yanıyor, hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız” dedi.
Türkiye’de son 24 saatte bin 572 kişi koronavirüse yakalanırken, 47 kişi yaşamını yitirdi ve bin 3 kişi de taburcu edildi. Toplam vaka sayısı ise 271 bin 705, can kaybı 6 bin 417, iyileşenlerin sayısı sayısı 245 bin 929 olarak açıklandı.

Etiketler

İlgili Makaleler