Aydın HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriYerel

Son dakika uyarısı: İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Balıkesir’e bu akşam bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) resmi internet sayfası üzerinden son dakika uyarısında bulundu. Kurum tarafından yapılan uyarıda, İzmir, Manisa, Aydın’ın kıyı ilçeleri, Muğla, Balıkesir’in batı kıyıları, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Vatandaşların olumsuz hava koşullarına karşı tedbir almaları için MGM son dakika uyarılarını paylaştı. Kurum tarafından yapılan uyarılarda, “Akşam saatlerinde Kıyı Ege’de ve Trakya’da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İzmir, Manisa, Aydın’ın kıyı ilçeleri, Muğla, Balıkesir’in batı kıyıları, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden su baskını, dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar/fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” İfadeleri kullanıldı. Yapılan açıklamalara göre, bugün 18:00’da başlaması beklenen yağışları bugün 23:59’da son bulacak.

MGM tarafından yapılan diğer uyarılar:

Batı Karadeniz’de rüzgarın; bugün (Pazartesi) akşam saatlerinden itibaren, batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Kuvvetli fırtınanın; Salı günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Marmara Deniz’inde rüzgarın; bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra, güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Kuvvetli fırtınanın; Salı günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.