Gündem

Son dakika! Ünlü siyasetçi hayatını kaybetti!

Ünlü siyasetçi ve bilim insanı Prof. Dr. Arif Ersoy kalp yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Arif Ersoy, eski başbakanlardan rahmetli Necmettin Erbakan’ın en yakın arkadaşlarından biri olarak biliniyordu.

Milli Görüş camiasına mensup Prof. Dr. Arif Ersoy, kalp yetmezliği sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. 72 Yaşındaki Ersoy verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Siyaset dünyasından pek çok isim Ersoy’un vefatı üzerine sosyal medya hesapları üzerinden taziye mesajı yayınladı:

Meclis Başkanı Mustafa Şentop:

“ESAM’da bir dönem birlikte çalıştığımız, eski Çorum Belediye Başkanı, İslam ekonomisi üzerine kıymetli çalışmalar yapan hocamız, Prof. Dr. Arif Ersoy dâr-ı bekâya irtihal etmiştir. Cenab-ı Hak rahmet eylesin; yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül:

“İnnâ lillahi ve innâ ileyhi râciûn. Değerli büyüğümüz, Milli Görüş’ün emektarlarından Prof. Dr. Arif Ersoy Hocamız Hakk’a yürüdü. Rabbim mekanını cennet eylesin, geride kalanlara sabır versin.”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş:

“Milli Görüş hareketinin duayenlerinden, Çorum eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy hocamızın vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

Alınan bilgilere göre, Ersoy’un Çorum’da toprağa verilmesi bekleniyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler