Gündem

Son dakika… Türkiye’de 2. koronavirüs vakası!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de 2. koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıkladı. Bakan Koca, 2. koronavirüs vakasının ilk hastanın yakın çevresinden birinin olduğunu söyledi.

Son dakika… Türkiye’de 2. koronavirüs vakası tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de 2. koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıkladı. Bakan Koca, ikinci hastanın ilk hastanın çevresinden bir kişi olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de ikinci yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görüldüğünü duyurdu. Koca, “Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var” dedi.

‘TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI’

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konulmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz.” ifadelerini kullandı.