Spor

Son dakika! TFF resmen açıkladı: Maçlar seyircili oynanacak!

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, corona virüsü salgını nedeniyle futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını verdi. Federasyon tarafından yapılan açıklamada, Ekim ayından itibaren maçların seyirci karşısında oynanacağı duyuruldu.

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de pek çok tedbir alınmıştı. Ancak 1 Haziran tarihinden itibaren tedbirlerde esneklik kararları alınmaya başlandı. Bu kapsamda bugün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yeni bir gelişme duyuruldu. Federasyon resmi internet sitesi üzerinden Riva’da gerçekleştirilen toplantı sonrasında, Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararı verildiğini açıkladı.

TFF’den yapılan açılamada şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir.

Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır.
Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir.