Gündem

Son dakika! Sakarya’da havai fişek fabrikasında büyük patlama

Son dakika haberine göre, Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamanın sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Hendek Belediye Başkanı, patlama sırasında fabrikada 150 işçinin çalıştığını söyledi. Sakarya Valisi Kaldırım, patlamada şu ana kadar 41 yaralının hastaneye kaldırıldığını, can kaybının olmadığını açıkladı.

Son dakika haberine göre, Sakarya Hendek’te havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Soyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya’da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgeye gidiyor.

Patlamanın sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Hendek Belediye Başkanı, patlama sırasında fabrikada 150 işçinin çalıştığını söyledi. Bölgeden sık sık patlama sesi gelmeye devam ediyor.

Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

3 BAKAN BÖLGEYE GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Soyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya’da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgeye gidiyor.

KIZILAY BAŞKANI’NDAN ÖNEMLİ UYARI

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Sakarya Hendek’teki patlamaya ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Kınık, “Patlamanın yaşandığı bölgeye yakın yerleşim yerlerindeki insanların evlerine girip kapı ve pencerelerini kapatarak dumanı solumaması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çevre illerimizden yardım istedik. Patlamalar, yangın devam ediyor. Net bilgi vermemiz zor şu anda ama yaralılarımız var şu anda. Sayılar, çalışmalardan sonra daha net bir şekilde ortaya çıkacak” dedi

VALİ SON YARALI SAYISINI AÇIKLADI

Sakarya Valisi Kaldırım, patlamada şu ana kadar 41 yaralının hastaneye kaldırıldığını, can kaybının olmadığını açıkladı.

‘VATANDAŞLAR SOKAĞA FIRLADI’

AA muhabiri Yücel Velioğlu da CNN TÜRK yayında şu bilgileri aktardı:

“Ekipler olay yerine ulaşmak üzere. Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında bir patlama meydana geldi. Sakarya kent merkezinden tutun, diğer tüm ilçelerde hissedildi. Vatandaşlar bir anda sokağa fırladı.”

Etiketler

İlgili Makaleler