Gündem

Son dakika… Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu bugün koronavirüs için toplanacak!

Son dakika haberi... Türkiye'de ilk koronavirüs vakası tespit edildi. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu bugün 13.30'da koronavirüs için toplanacak!

Son dakika… Türkiye’de ilk koronavirüs vakası tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun koronavirüs nedeniyle saat 13.30’da toplanacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla saat 13.30’da toplanacak.

TÜRKİYE’DE İLK KORONAVİRÜS VAKASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece 00.30’da yaptığı basın açıklamasında koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi.

Koca, hastaya ilişkin “Tanı, yüksek ateş ve öksürük şikayetinin sebebinin araştırılması sonucu konulmuştur. Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir” ifadelerini kullandı.