Gündemİzmir Haberleri

Son dakika! Rıza Bey Apartmanı’nda 91. saatte 4 yaşındaki Ayda bebeğe canlı ulaşıldı

Gelen son dakika haberine göre, İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'ndaki enkazda arama-kurtarma çalışmaları devam ederken bir hareketlenme yaşanıyor. Enkazda sağ bir kişinin olduğu belirtilirken, alanda koridor oluşturuldu. Çalışmaların ardından 4 yaşındaki Ayla bebek sağ olarak kurtarıldı.

Gelen son dakika haberine göre, İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’ndaki enkazda arama-kurtarma çalışmaları devam ederken 90. saatinde bir hareketlenme yaşandı. Ekipler, 4 yaşındaki Ayda bebeğe canlı ulaştı. Ayla’yı çıkarak kurtarma ekibi üyesi o anları ağlayarak anlattı.

4 YAŞINDAKİ AYLA ENKAZDAN ÇIKARTILDI

Bulaşık makinesinin yanında bulunan 4 yaşındaki Ayla Gezgin 91. saatte sağ olarak enkazdan çıkarıldı. Çocuğun kurtarılışı sırasında alkış sesleri yükseldi. Minik Ayda enkazdan kurtarılan 107. kişi oldu.

3 yaşındaki Ayda Gezgin’i kurtaran İHH ekibi, Ayla’nın kendilerine “Ben buradayım” dediğini ve ilk olarak su ve ayran istediğini söyledi.

İZMİR VALİSİ PAYLAŞTI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de Twitter hesabından “Ayda Gezgin canlı olarak kurtarıldı” şeklinde paylaşımda bulundu.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir yavrumuza daha ulaştık. Elhamdülillah.” ifadelerini kullandı.

EKİPLER AĞLAYARAK ÇIKARDI

Küçük Ayda’yı enkazdan çıkaran ekipte yer alan Kadıköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi üyesi Nusret Aksoy, “Çığlık sesini duyunca çalışmaları durdurduk. Çok güzel gülümsüyordu. Sanki hiç enkazda değilmiş gibi, çok sevindik.Elini uzattıklarında hareket eden bir çocuk olduğunu gördüler. AFAD koordinasyonunda kurtardık. Ağlaya ağlaya çıkardık. Bulaşık makinesinin yanında elini sallıyordu. Enkazdan çıkmamış gibi güzeldi.” dedi.

Ayda’ya ilk ulaşan ekip çalışanı, şunları söyledi:

”Küçücük bir eldi. İlk isteği su oldu. Bir de ayran istedi yanında. O dakikadan itibaren canla başla o yavrucağı oradan çıkarmak için çalıştık. Biz elimizden geldiği kadar son kişi çıkana kadar buradayız. Halen enkaz altında olanlar var. Onları çıkarmak için uğraşacağız.”

Ekipler bölgeye hızla serum ve battaniye gönderdi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu