Gündem

Son dakika… Ramazan Bayramı ve Anneler Günü’nde huzurevlerinde koronavirüs önlemi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ramazan Bayramı ve Anneler Günü'nde koronavirüs nedeniyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini duyurdu. Öte yandan çiçek veya hediye gönderilmemesini istedi.

Huzurevlerinde koronavirüs önlemi… Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ramazan Bayramı ve Anneler Günü’nde koronavirüs nedeniyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini duyurdu. Ayrıca çiçek veya hediye gönderilmemesini istedi. Bakanlık, “Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…” dedi.

RAMAZAN BAYRAMI VE ANNELER GÜNÜ’NDE ZİYARETÇİ ALINMAYACAK

Bayramda huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı açıklamada “Bakalık olarak huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, Covid-19 salgını sürecinde, yaşlılarımızın ve engellilerimizin sağlığının korumak için sıkı önlemler uygulamaktayız.
Kuruluşlarımıza ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kabul edilmeyecektir.

Kuruluşlara virüs taşıma ihtimali nedeniyle her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bundan ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz. Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; “Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…”