Gündemİzmir Haberleri

Son dakika! Motorine zam geldi!

Alınan son dakika bilgisine göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine zam geldi. Zammın pompa fiyatlarına yansıyacağı öğrenilirken motorinin litre fiyatına 10 kuruş zam yapıldığı bildirildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan alınan son dakika haberine göre motorine bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde 10 kuruş zam yapıldı.

İZMİR’DE MOTORİNİN LİTRE FİYATI NE KADAR OLDU?
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın açıklamasında göre; Ankara’da ortalama 6,23 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,33 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 6,18 liradan 6,28 liraya, İzmir’de 6,26 liradan 6,36 liraya yükselecek. Zam, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu