Gündem

Son dakika… Meral Akşener’den flaş koronavirüs itirafı!

Son dakika haberine göre, İYİ Parti Lideri Meral Akşener, evinde çalışan yardımcısının koronavirüs testinin pozitif çıktığını söyledi. Akşener, kendisinin de test yaptırdığını belirtti.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, evinde çalışan yardımcısının koronavirüse yakalandığını söyledi. Ayrıca Akşener, bu olayın üzerine kendisinin de test yaptığını ve negatif çıktığını belirtti.

Akşener, “Evimde çalışan yardımcım koronaya yakalandı. Biz de test yaptırdık. Sonuç negatif çıktı. Büyük tedirginlik yaşadık. Ama çok şükür iyiyiz” dedi.

Akşener, ilk corona virüs vakası açıklandığında Tekirdağ’daydı. Programını yarıda kesip Ankara’ya döndü. Salgın Türkiye’ye ulaştığından beri dikkatli davranan Akşener, uyku düzenini, beslenmesini değiştirdi. Görüşmelerinde teknolojiyi kullandı. Evden çıkması gerektiğinde ise ‘sosyal mesafe’ kuralını uyguladı.

EVİNDEKİ YARDIMCISININ TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Akşener, “Ankara’ya döndüğümüzde de partideki sağlık kurulumuzun yönlendirmesiyle, ben ve yakın çalıştığım ekibime koronavirüs testi yapıldı. Sonuçlar negatif çıktı. O zamandan beri de ağırlıklı olarak evde kalıyorum” dedi.

“Sosyal mesafe kurallarını uyguluyorum. Alışverişleri eşim yapıyor, o da sosyal mesafe ve hijyen kurallarına üst düzeyde özen gösteriyor. Yalnız birkaç gün önce bir olay yaşadık. Evimizde 20 yıldır sigortalı olarak çalışan yardımcım Kovid-19 belirtileri göstermesi üzerine hastaneye götürüldü ve yapılan test pozitif çıktı. Biz de yeniden test yaptırdık, sonuçlarımız negatif.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı