Depremler

Son dakika Manisa Akhisar'da deprem oldu! Depremin şiddeti İzmir, Aydın ve İstanbul'da da hissedildi

Son Dakika! Merkez üssü Manisa’da 5,4 şiddetinde büyük bir deprem oldu! Merkez Üssü Musalar-Akhisar’da son dakika olarak 5,4 şiddetinde büyük bir deprem oldu! 8,5 km derinlikte meydana gelen deprem, İzmir’i de salladı…

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Son dakika olarak merkez üssü Manisa’da 5,4 şiddetinde büyük bir deprem meydana geldiğini bildirdi. Deprem saat tam olarak 22:22’de olduğu kaydedildi. 
Manisa Musalar-Akhisar’da meydana geldiği bildirilen depremin, yerin 8,5 Km derinliğinde olduğu ve depremin şiddetli olmasından dolayı başta İzmir olmak üzere çevre illeri de salladığı belirtildi. 

Meydana gelen deprem sonrasında mal ve can kaybı olduğu bilgisi henüz ulaşmadı… Valiliğin, deprem sonrası bilgi vermesi bekleniyor…

Kandilli Rasathanesi’nin aktardığı son bilgiye göre Manisa’nın Akhisar ilçesinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Yerin yaklaşık 6,98 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli’nin yanı sıra Yalova,Bursa ve İstanbul’da da hissedildi.

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada, “Şu anda şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı yok. Musalar Köyü’ne ulaşmaya çalışıyoruz. Halkımız sokakta. Yıkılan bir bina haberi yok” dedi.

“Birkaç evin yıkıldığı bilgisi var”

MANİSA VALİSİ DENİZ’İN AÇIKLAMASI

Manisa Valisi Ahmet Deniz “(Manisa’daki deprem) Çeltikçi Mahallesi’nde birkaç evin yıkıldığı bilgisi var, yaralı yok” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın