Gündem

Son dakika: Koronavirüs hakkında ses kaydı ortaya çıktı! Hangi ülkeler virüsten etkilendi?

Çin‘in başkenti Pekin‘den gelen son dakika bilgilerine göre yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 132‘ye yükseldi. Bu sayı dün sabah 106 olarak bildirilmişti. Virüsten etkilenenler arasında Avrupa ve ABD vatandaşları da var. Öte yandan sosyal medyada dolaşan bir ses kaydında Çin’de yaşadığını iddia eden bir kişi ülkede koronavirüs yüzünden ölenlerin sayısının açıklanandan çok daha fazla olduğunu bu nedenle sokakların bomboş olduğunu ifade ediyor. Üniversite eğitimi için Çin’de bulunduğunu söyleyen o kişi durumun dünyaya yansıtılandan çok daha kötü olduğunu virüsün su yılanından insanlara bulaştığını ve artık ülkedeki doktorların bu virüse çare olamadığını anlatıyor.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu‘ndan yapılan açıklamaya göre, Tibet Özerk Bölgesi dışında ülke geneline yayılan 2019-nCoV salgını nedeniyle 132 kişi hayatını kaybetti, virüsten etkilenen sayısı bin 239‘nun durumu ağır olmak üzere 5 bin 974‘e çıktı.

Bununla birlikte virüsten etkilendiği şüpheli olan kişi sayısı 9 bin 239‘a yükselirken, virüsten etkilenen kişilerle herhangi bir şekilde temasa geçmesi nedeniyle müşahede altına alınanlar 59 bin 990‘a çıktı. Bugüne kadar iyileşerek taburcu edilen enfektelerin sayısı ise 103 oldu.

Hangi Ülkeler Virüsten Etkilendi?

“Ülke Geneli Yeni Tip Koronavirüs Salgını Anlık Gelişmeler” platformunun verilerine göre, salgın Çin dışında, Tayland‘da 14, Japonya‘da 7, Singapur‘da 5, ABD‘de 5, Avustralya, Fransa, Almanya ve Güney Kore‘de 4’er, Malezya‘da 3, Vietnam‘da 2, Nepal, Kanada, Kamboçya ve Sri Lanka‘da 1’er kişide görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı