Gündemİzmir Haberleri

Son dakika! İzmir’de 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı geldi!

Son dakika haberine göre, İzmir'de 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması geldi. Alınan karara göre, 65 yaş ve üstünün koronavirüs vakalarının artması nedeniyle belirli saatler dışında sokağa çıkması yasaklandı.

Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle önlemler kapsamında İzmir’de 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması geldi. İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, 65 yaş üstü vatandaşların 10.00 – 16.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları kısıtlandı.

VALİ KÖŞGER’DEN AÇIKLAMA

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, Koronavirüs’e (Covid-19) karşı alınan yeni tedbir önlemlerini açıkladı.

Vali Köşger yaptığı açıklamada, “Değerli İzmirliler; doğal olarak son günlerde depreme yoğunlaşmış bulunuyoruz. Ancak tüm dünyanın henüz değişmeyen gündemi korona, İzmir’de de tırmanışta. Depremin olduğu günkü rakamlara kıyasen bugün iki katından fazla bir artış gerçekleşmiş durumda. Bu bağlamda Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla İzmir’de sokakta sigara içmek ve 65 yaş üstünün 10-16 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklanmış; Valilik kararıyla bazı kurumlar hariç kaç haftalık olduğuna bakmaksızın hamileler idari izinli sayılmıştır. Özel sektör mesai düzenlemesi çalışmaları da devam etmektedir. Temizlik, maske, mesafe kurallarına uyalım, sağlıklı kalalım” dedi.