Gündem

Son dakika! İzmir ve Manisa’da 18 Mayıs’ta bankalar kapalı olacak!

Alınan son dakika bilgisine göre Türkiye Bankalar Birliği'nin kararıyla içlerinde İzmir ve Manisa'nın da bulunduğu 15 ilimizde 18 Mayıs'ta bankalar kapalı olacak. Peki diğer iller neler? İşte detaylar...

Son dakika bilgisine göre İzmir ve Manisa’nında bulunduğu 15 ilde sokağa çıkma yasağının uygulandığı Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta bankalar o gün kapalı olacak.

KARAR ALINDI

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından 18 Mayıs 2020 tarihinde uygulanacak “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” kararına istinaden, kısıtın uygulanacağı illerdeki şubeler ve bankacılık işlemleriyle ilgili aşağıdaki kararlar alındı. TBB’nin kararları şu şekilde:”Bakanlık kararı gereği 15 ilde 18 Mayıs Pazartesi günü banka şubeleri kapalı olacaktır. Kısıtlama kapsamındaki 15 ilde yerleşik olan ve edimlerini yerine getirmek isteyen müşteriler, her türlü bankacılık işlemini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirebilecektir.

HANGİ İLLERDE KAPALI OLACAK?

Bankalara, bu müşterilerin edimlerinin 20 Mayıs 2020 tarihine ötelenmesi tavsiye edilmiştir. Ayrıca, bankalardan 15 ilde yerleşik müşterilerin 18 Mayıs 2020 tarihli ödemelerine ilişkin olarak Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne yapılan bildirimlerin Risk Merkezi Genelgesi’nin Mücbir Haller Uygulamasına göre yapılması istenmiştir.

BANKALAR KAPALI OLACAK

Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde, 18 Mayıs günü bankalar kapalı olacak.