Genel

Son dakika! İzmir Urla’da ormanlık alanda korkutan yangın

Son dakika haberine göre, İzmir'in Urla ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Henüz yangının nedeni bilinmezken, bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Üç helikopter ile 10 arazöz yangına müdahaleye başladı. 

Son dakika! İzmir’in Urla ilçesinde ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekip sevk edilirken, çevre illerden de yardımcı ekipler istendi.

Ekiplerin yangına üç helikopter ile 10 arazözle müdahale ettiği bilgisine varıldı. Yangın müdahalenin sonucunda kontrol altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Urla ilçesi Yağcılar mevki’inde orman yangını çıktı. Yangının başlamasının ardından İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekip bölgeye sevk edildi.

Ekiplerin yangına; 1 uçak, 3 helikopter, 10 arazöz ile müdahale ettiği öğrenildi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Yangın müdahalelerin sonunda kontrol altına alındı. Ekiplerin soğutma çalışmaları devam ediyor.Muhtar Mehmet Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangına kısa sürede müdahale edildiğini söyledi.

Çalışmalara bölge insanlarının da katıldığını belirten Doğan, “Yangın söndürme uçağı çok etkili oldu. Rüzgara rağmen yangın büyümeden kontrol altına alındı. Ucuz atlattık diyebilirim.” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler