Editörün SeçtikleriEkonomiManşet

Son dakika indirim geldi! Bugünden itibaren indirimli fiyatlar geçerli oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, mesken su aboneliklerinde birinci kademe sınırı 12 metreküpten 18 metreküpe çıkararak vatandaşlara müjdeli haber verdi. 16 Şubat’tan itibaren uygulamaya başlanan yeni düzenlemeyle, Bursalıların daha düşük fiyattan su tüketmesi sağlanacak.

Birinci Kademe 18 Metreküpe Çıkarıldı

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilen önergeyle, mesken abonelerinde 12 metreküp olarak uygulanan birinci kademede değişikliğe gidildi. Yeni düzenlemeyle birinci kademe aralığı 18 metreküpe çıkartıldı.

Böylelikle Vatandaşlara Yüzde 20 İndirim Sağlanacak

Bu sayede vatandaşlar ilave 6 metreküp suyu önceki fiyatlandırmaya göre daha ekonomik kullanmış olacak. 18 metreküp su kullanan bir abonemizin faturalarında ortalama yüzde 20’lik bir indirim yapılacak.

Başkan Aktaş: “Kalabalık Ailelerimizi Rahatlatmak İçin Elimizi Taşın Altına Koyduk”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni düzenlemeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Göreve başladığımız dönemde 10 metreküpten 12 metreküpe çıkardığımız birinci kademe su kullanım aralığını şimdi de 18 metreküpe çıkardık. Bu sayede yüksek fatura ödeyen kalabalık ailelerimizi bir nebze de olsa rahatlattık. Yeni düzenlemeyle birlikte 18 metreküp su kullanan bir abonemizin faturalarında ortalama yüzde 20’lik bir indirim yaptık. Tüm BUSKİ ailesiyle beraber biz de elimizi taşın altına koyduk ve vatandaşlarımıza destek olmak için durmadan canla başla çalışmaya devam ediyoruz.”

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı bu kararla birlikte, Bursalıların su faturalarında ortalama yüzde 20’lik bir indirim sağlanacak. Bu indirim, özellikle kalabalık aileler için önemli bir rahatlama sağlayacaktır.