Gündem

Son dakika! Hakkari’den yürek yakan haber! Şehit ve yaralılar var

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde atış eğitimi sırasında iki asker yaralandı, iki asker de şehit düştü. Kaza olarak bildirilen olayda yaralı askerlerin hastaneye kaldırılarak tedavi edilmeye başlandığı öğrenildi. Olay sonrası Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklamada “Hakkâri Çukurca bölgesinde 15 Ocak 2020 tarihinde, atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır.” Denildi

Milli Savunma Bakanlığı, vefat eden askerler için başsağlığı; yaralılar için de acil şifalar diledi. Bakanlık tarafından yapılan açıklama da “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” İfadesi kullanıldı.

Acı haber sonrası edinilen bilgilere göre şehit askerlerinden birinin 2. Hudut Tugay Komutanlığı emrinde görevli Piyade Sözleşmeli Er Tolga Kaplan diğerinin ise er Sait Miyanyedi olduğu öğrenildi. Kaplan’ın Mersin’deki ailesine Miyanyedi’nin ise Zonguldak’daki ailesine haberi askerler tarafından verildi.

Bir cevap yazın