Son dakika! Sakarya Arifiye'de patlama!

Son dakika Sakarya Arifiye'de patlama... Sakarya'nın Arifiye ilçesinde Değirmendere mevkiindeki doğalgaz hattı yakınlarında meydana geldiği düşünülen patlama kentin her yerinden görüldü.

Son dakika! Sakarya Arifiye'de patlama!

Son dakika Sakarya Arifiye'de patlama... Sakarya'nın Arifiye ilçesinde Değirmendere mevkiindeki doğalgaz hattı yakınlarında meydana geldiği düşünülen patlama kentin her yerinden görüldü. Sakarya’da bu sabah saatlerinde büyük bir patlama sesi duyuldu. Kentin her yerinden görülen alev topu panik yarattı. Patlamanın; Arifiye ilçesi Çaybaşı Değirmendere mevkiindeki doğalgaz hattı yakınlarında meydana geldiğini düşünülüyor. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı. 

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir patlamayla ilgili açıklama yaptı. Vali Nayir, "Saat 07.30 gibi ulaştı. Yangın ihbarı şeklindeydi. Doğal gaz ana iletim hattında bir yangın olduğu, o bölgede de heyelan riskine ait çalışmaların yapıldığı bilgiler de var. Bizim ilk tahminimiz, değerlendirmemiz bu heyelana bağlı bir doğalgaz sızıntısı ve yangını çıkmış olabilir diye düşünüyoruz. Can kaybı ve yaralı yok. Kısa zamanda biteceğini tahmin ediyoruz." dedi.

Patlamayla ilgili ilk bilgiyi DHA Muhabiri Aziz Güvener aktardı. Güvener, alev topunun tüm kentte görüldüğünü söyledi. Güvener şunları anlattı: "Olayı şu anda yakından gören kimse yok. Sabah saatlerinde 07.50'de bir patlama sesi ve alev topu meydana geldi. Bu alev topu Sakarya'nın tüm mahallelerinden görülüyor."

YORUM EKLE