Son dakika! Moldova ile vizeler kaldırıldı!

Son dakika! Moldova ile vizeler kaldırıldı. Moldova ile Türkiye arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin düzenlemeler Resmi Gazete'de yer aldı.

Son Dakika Haberleri 17.01.2019, 13:34
Son dakika! Moldova ile vizeler kaldırıldı!

Son dakika! Moldova ile vizeler kaldırıldı. Moldova ile Türkiye arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin düzenlemeler Resmi Gazete'de yer aldı. Kişinev'de 17 Ekim 2018'de imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında 1 Kasım 2012 Tarihinde Ankara'da İmzalanan Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşmaya Getirilen Değişikliklere Dair Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında İmzalanan Protokol" kapsamında iki ülke arasındaki vize uygulamasına ilişkin değişiklikler yayımlandı.

Buna göre Türkiye ve Moldova vatandaşları, iki ülke arasındaki karşılıklı seyahatleri teşvik amacıyla, kimlik kartları dahil tüm seyahat belgeleriyle "birbirini takip eden 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde karşılıklı ülkelere giriş-çıkış, transit geçişlerde, kısa süreli ikametlerde" vizeden muaf tutulacak.

Yorumlar (0)
25°
açık