banner527

Son dakika! Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti! Fikret Ünlü kimdir?

Son dakika! Bülent Ecevit zamanında Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Fikret Ünlü kanser nedeniyle hayatını kaybetti. Fikret Ünlü kimdir?

Son dakika! Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti! Fikret Ünlü kimdir?

Son dakika! Bülent Ecevit zamanında Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Fikret Ünlü kanser nedeniyle hayatını kaybetti. Fikret Ünlü kimdir?Merhum başbakanlardan Bülent Ecevit tarafından kurulan 56 ve 57'nci hükümetlerde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Fikret Ünlü bir süredir kanser tedavisi üyordu. Ünlü, İstanbul'daki evinde hayatını kaybetti. Ünlü'nün vasiyeti üzerine Balgusan Köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

FİKRET ÜNLÜ KİMDİR?

10 Mart 1943 tarihinde Karaman, Kargara'da doğdu. İlk öğrenimini Güneyyurt İlk Okulu'nda yaptı.1963-64'te Ereğli İvriz İlköğretmen Okulu, 1966-67'de Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu.

Kayseri Mimar Sinan İlköğretim İlkokulu, Konya Maarif Koleji ve Dumlupınar Ortaokulunda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.

1974-1975 yıllarında Konya Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı, 1978-1979 yıllarında Bülent Ecevit Hükümeti döneminde Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ve Bakan Müşavirliği görevlerinde bulundu.

1983 yılında Devlet Memurluğundan istifa ederek politikaya atıldı. SODEP ve SHP 'de (10 yıla yakın) Parti Meclisi Üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Saymanlık yaptı. 1991 seçimlerinden sonra Başbakan Başdanışmanı olarak görev aldı ve bu görevi 1995 Milletvekilliği seçimlerine kadar sürdürdü. 1995 ve 18 Nisan 1999 tarihlerinde yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Demokratik Sol Parti'den (DSP) Karaman Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

Bülent Ecevit'in Başbakanlığında kurulan 57. Hükümette , Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yürüttü. Fikret Ünlü bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Son dakika haberine göre İstanbul'daki evinde hayatını kaybetti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 10:00
YORUM EKLE