Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ülke yanarken fırsatçılık yapanlara itibar etmedik''

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ülke yanarken fırsatçılık yapanlara itibar etmedik'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Arena'da, AK Parti 6. Olağan Kongresi'nin açılış konuşması yapıyor.

Son Dakika Haberleri 18.08.2018, 12:42 18.08.2018, 13:22
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ülke yanarken fırsatçılık yapanlara itibar etmedik''

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ülke yanarken fırsatçılık yapanlara itibar etmedik''  dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Arena'da, AK Parti 6. Olağan Kongresi'nin açılış konuşması yapıyor.

''Kimse bu ülke ile bu millet ile oynamaya kalkmasın, başaramayacaksınız.'' diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde şunları söylüyor: ''Kurulduğumuz günden beri ülkemizde, bölgemizde ve dünyada gördğümüz her türlü haksızlık, adaletsizlik ve zulüm, karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık. Hak için, millet için, vatan için, insanlık için, kavga verilirken pencereden seyretmedik. Zalimler vurdukça sinenlerden, acılardan çıkar sağlamaya çalışan menfaatçilerden olmadık, olmayacağız. Ülke yanarken fırsatçılık peşinde koşanlara itibar etmedik, etmeyeceğiz. Hayatlarını, geleceklerini kurtarmak için yollara dökülen masum insanlar, tel örgülerin, yüksek duvarların önünde ağlarken gülenlerden, onlara çelme takanlardan olmadık, olmayacağız.''ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmalarına şöyle devam etti: ''Filistinlilere zulmedilirken, ilk kıblemiz Kudüs'teki kutsallarımız çiğnenirken kafasını başka tarafa çeviren saflara katılmadık, katılmayacağız. Sınırlarımızın dibinde oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna izin vermedik, vermeyeceğiz. Stratejik ortak gibi gözüküp bizi teslim almak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Kimsenin hakkına göz dikmediğimiz gibi kendi hakkımızın da gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.'' 

tarihin dolgu malzemesi değil inşaatçısı olduğumuzu unutmadık nutmayacapız

''BÜYÜK MİLLETLERİN İMTİHANI DA BÜYÜK OLUR''

''Bir ayağımızla 81 vilayetimize sıkı sıkıya basarken diğeriyle dünyanın dört bir yanını adımlıyoruz.'' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz geçmişimizi Dede Korkut hikayelerinde, Hacı Bayram Veli'nin öğütlerinde, Yunus Emre'nin şiirlerinde buluruz. Vatanımıza sadece nüfus cüzdanımızla değil, kalbimizle, her şeyimizle bağlıyız. Ülkemizi çok sevdiğimiz için Türkiye'ye birinci sınıf ekonomi, domekrosi ve birinci sınıf hizmet yakışır dedik. AK Parti'yi kurduğumuzdan beri bunun için çalıştık. Hiçkimseyi aynı kalıba sokmaya çalışmadık. Tüm renklerimizi zenginlik kabul ettik. Yardım için uzanan hiçbir eli boş çevirmedik. Milletimizin birliği beraberliği güçlendikçe Türkiye'nin gücü arttı. Aynı zamanda husumetler de çoğaldı. Dışardan kurdukları tuzaklar yetmedi, sokak darbesi yapmaya kalktılar, çukur eylemleriyle terör darbesi yapmaya kalktılar, seçim sonuçlarını bahane ederek siyaset darbe yapmaya, dövizi kurunu, faizi kullanarak ekonomik darbe yapmaya kalktılar.'' şeklinde konuştu. 

AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına devam edecek. Kongrede AK Parti'nin iktidara geldiği günden beri yaptıklarını anlatan tanıtım filmi gösteriliyor. 

Yorumlar (0)
26°
az bulutlu