Son dakika! Benzin ve motorine zam geldi! | Pompaya yansıyacak

Son dakika benzin zam haberleri... Gelen son dakika haberine göre benzine ve motorine zam geldi. Pompa fiyatlarına yansıyacak olan benzin zammı hakkında vatandaşlar meraklı. İşte detaylar...

Son dakika! Benzin ve motorine zam geldi! | Pompaya yansıyacak

Son dakika benzin zam haberleri... Gelen son dakika haberine göre benzine ve motorine zam geldi. Pompa fiyatlarına yansıyacak olan benzin zammı hakkında vatandaşlar meraklı. İşte detaylar... Benzin ve motorin fiyatlarında rüzgar tersine döndü. 2018 yılının son aylarını kapsayan indirim dönemi kapandı. Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatları artıyor. yurt içinde dolar kurunun da yükselmesi, pompa fiyatlarında zammı tetikliyor. 

BENZİNE NE KADAR ZAM GELDİ?

Uluslararası piyasalarda metrik ton benzinin fiyatı 20 dolar, motorinin 15 dolar arttı. Aralık ayında 50 dolar düzeyinde olan brent petrol 60 doları aştı. Dolar kuru 5lira 50 kuruş düzeylerinde işlem görüyor. 

Bu gelişmeler pompa fiyatlarında bir kez daha zammı gündeme getirdi. Motorinde 20 kuruş, benzinde 14-15 kuruş zam hesaplanıyor. En son geçen salı günü benzinin litre fiyatı 17, motorinin 18 kuruş artmıştı.

YORUM EKLE