Konya yangın haberi. Konya'da Marsan sanayi Sitesinde mobilya fabrikada yangın çıktı

Son dakika Konya yangın haberi... Konya'da Merkez Karatay ilçesinde bulunan Marangozlar Sanayi Sitesi'ndeki Hasan Çınar'a ait kereste ve dekorasyon atölyesinde, saat 17.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın kısa süre içerisinde çevrede bulunan iş yerlerine sıçradı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa sürede büyüyen yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Merkez Karatay ilçesi Hacı Yusuf Mescit Mahallesi'ndeki Mar-San Sanayi Sitesi'ndeki mobilya dekorasyon fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Konya yangın haberi. Konya'da Marsan sanayi Sitesinde mobilya fabrikada yangın çıktı

Son dakika... Konya'da  Merkez Karatay ilçesinde bulunan Marangozlar Sanayi Sitesi'ndeki Hasan Çınar'a ait kereste ve dekorasyon atölyesinde, saat 17.00 sıralarında yangın çıktı.  Yangın kısa süre içerisinde çevrede bulunan iş yerlerine sıçradı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa sürede büyüyen yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Merkez Karatay ilçesi Hacı Yusuf Mescit Mahallesi'ndeki Mar-San Sanayi Sitesi'ndeki mobilya dekorasyon fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede işletmeyi saran alevleri görenler itfaiyeye haber verdi. Patlamanın da meydana geldiği fabrikadaki yangından çıkan duman gökyüzünü kapladı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Fabrika bitişiğindeki iş yerine de sıçrayan yangını söndürme çalışması sürüyor.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yangın söndürme çalışmaları devam ederken yaptığı açıklamada "Mar-San Sanayi sitemizde meydana gelen yangına  itfaiye ekiplerimiz, Hava Üssü, Organize Sanayi ve ilçe itfaiyelerimizle müdahale ediyoruz. Ayrıca Manavgat’tan yangın söndürme helikopteri de geliyor" dedi. 

Yangını söndürme çalışmalarına Emniyet Müdürlüğü ekipleri de TOMA'larla katıldı

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 19:04
YORUM EKLE