Düzce'de deprem oldu! Son depremler...

Saat 08.55'te Düzce'de 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Düzce Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Düzce'de okulların tatil edildiğini duyurdu

Son Dakika Haberleri 28.03.2018, 11:39
Düzce'de deprem oldu! Son depremler...

Boğaziçi Üniversitesi. Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Düzce’de Gölyaka ilçesi İçmeler Köyü merkez üssü olan 3 deprem meydana geldi. İlk deprem 08.15 sıralarında 6 kilometre derinlikte 2.7 şiddetinde yaşandı. Hemen ardından 3.1 ve 3.5 şiddetinde depremler meydana geldi. 

İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Düzce'nin Gölyaka ve Gümüşova ilçesinde sabah saatlerinden itibaren büyüklüğü 1,9 ila 3,6 arasında değişen 4 deprem yaşanması nedeniyle Gölyaka ilçesindeki tüm okullarda bugün eğitime ara verildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Gölyaka ilçesinde 08.05-09.38 saatlerinde büyüklüğü 1,9 ila 3,6 arasında değişen 4 deprem meydana geldi.

İlçede depremler nedeniyle can ve mal kaybı meydana gelmezken, bazı vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.

 

AFAD VE KAYMAKAMLIK EKİPLERİ BÖLGEDE TEYAKKUZ HALİNDE


Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gölyaka ilçesinde 4 ayrı deprem yaşandığını bildirdi.

Depremlerin can ve mal kaybına yol açmadığını kaydeden Dağlı, şöyle konuştu: "İlçede sabah saatlerinden bu yana çeşitli büyüklüklerde sarsıntılar oluştu. Herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı fakat okullardaki çocuklarımız panik yaşadı. Tedbir amaçlı ilçede bulunan tüm okulları bir gün süreyle tatil ettik."

Dağlı, ekiplerin hızlı bir şekilde ilçeye yönlendirildiğini ifade ederek, AFAD ve kaymakamlık ekiplerinin bölgede çalıştıklarını, teyakkuz halinde olduklarını bildirdi.

Yorumlar (0)
24°
açık