AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ülke yanarken fırsatçılık yapanlara itibar etmedik'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Arena'da, AK Parti 6. Olağan Kongresi'nin açılış konuşması yapıyor. Erdoğan ''Bugün dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz'' dedi. AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi öncesi salona girmeden coşkulu kalabalığa konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Arena'da açılış konuşmasına devam ediyor.

Son Dakika Haberleri 18.08.2018, 11:30 18.08.2018, 13:40
AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ülke yanarken fırsatçılık yapanlara itibar etmedik'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Arena'da, AK Parti 6. Olağan Kongresi'nin açılış konuşması yapıyor. Erdoğan ''Bugün dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz'' dedi. AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi öncesi salona girmeden coşkulu kalabalığa konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Arena'da açılış konuşmasına devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: '' Partimiz 17 yaşında. Genç, dinamik ve geleceğe çok daha iyi hazırlanan bir parti olarak Türkiye'ye, dünyaya en büyük mesajları bugün tekrar veriyoruz. Bizler 'tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz'. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere en güzel cevabı hem sandıklarda hem meydanlarda veriyoruz. Bugün yenilenerek, yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz. Şu anda karşımda onbinleri görüyorum. Bizler bugüne kadar hiçbir yerde eğilmedik. Bundan sonra da eğilmeyeceğiz.''

''BİZİ ÇÖKERTEMEDİLER, ÇÖKERTEMEYECEKLER''

''Onların doları varsa bizim Allahımız var'' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz.Bugüne kadar bizi çökertemediler bundan sonra da çökertemezlr. Yeter ki siz dimdik ayakta durun'' çağrısı yaptı.  

Geleceğe emin adımlarla yürüneceğini ifade eden Erdoğan, yapılacaki atılacak çok adım olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi'ne ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na gönderme yaparak, ''26 Ağustos'ta Malazgirt'teyiz. Malazgirt'ten Sultan Alparslan gibi yeniden yola çıkacağız. 30 Ağustos'ta Kocatepe'deki gibi dimdik ayakta durumuşuzun işaretini vereceğiz.'' dedi.

AK PARTİ KONGRESİNE İZMİR ÇIKARMASI

AK Parti İzmir İl Teşkilatı, 6'ncı Olağan Büyük Kongre için Ankara'ya adeta çıkarma yaptı. Kongreye İzmir'den yoğun bir katılım sağlandı. İzmir'den kongreye il ana kademe üyelerinin yanı sıra, gençlik kolları, kadın kolları da katıldı. Partililer, il ve ilçe teşkilatları önünden kaldırılan otobüsler ile Ankara'ya gitti. İzmir'den Ankara'ya harekete eden ilk grup gençlik kolları oldu. Otobüslerle, dün saat 17.00'de İzmir'den yola çıkan gençlik kolları üyelerinin, sabaha doğru Ankara'ya ulaştı. Ana kademe ve diğer partililer ise Cuma akşamı saat 21.00'de yola çıktı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de, Teşkilat Başkanı Tanfer Kemerli ve İzmir'deki 7 belediye başkanı ile bir gün önceden Ankara'ya gitti. Şengül ve İzmir heyeti kongre öncesinde çeşitli temaslarda bulundu. 

''YEREL SEÇİMLERDE BÜTÜN BÜYÜK ŞEHİRLERİ ALMAYA HAZIR MIYIZ?''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlere de değinerek, coşkulu kalabalığa, ''Yerel seçimlerden yine en güçlü şekilde çıkmaya hazır mıyız? Büyük şehirlerin tamamını milletimizden emanet almaya hazır mıyız? diye sordu. Erdoğan konuşmalarına şöyle devam etti: ''İstiyoruz ki bütün büyük şehirlerimiz, 81 vilayetimiz modern bir belediyecilik anlayışı görsün. Bunun için de yeni sistemde AK Parti'nin iktidarıyla 81 vilayet, 81 milyon, insanca yaşamanın erdemine ulaşsın. Şu anda 80 vilayetimize doğalgazımızı ulaştırdık sadece Hakkari kaldı; onu da yıl sonuna kadar halledeceğiz. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, en güzelini yapmaya hazırız.

''Kimse bu ülke ile bu millet ile oynamaya kalkmasın, başaramayacaksınız.'' diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde şunları söylüyor: ''Kurulduğumuz günden beri ülkemizde, bölgemizde ve dünyada gördğümüz her türlü haksızlık, adaletsizlik ve zulüm, karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık. Hak için, millet için, vatan için, insanlık için, kavga verilirken pencereden seyretmedik. Zalimler vurdukça sinenlerden, acılardan çıkar sağlamaya çalışan menfaatçilerden olmadık, olmayacağız. Ülke yanarken fırsatçılık peşinde koşanlara itibar etmedik, etmeyeceğiz. Hayatlarını, geleceklerini kurtarmak için yollara dökülen masum insanlar, tel örgülerin, yüksek duvarların önünde ağlarken gülenlerden, onlara çelme takanlardan olmadık, olmayacağız.''ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmalarına şöyle devam etti: ''Filistinlilere zulmedilirken, ilk kıblemiz Kudüs'teki kutsallarımız çiğnenirken kafasını başka tarafa çeviren saflara katılmadık, katılmayacağız. Sınırlarımızın dibinde oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna izin vermedik, vermeyeceğiz. Stratejik ortak gibi gözüküp bizi teslim almak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Kimsenin hakkına göz dikmediğimiz gibi kendi hakkımızın da gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.'' 

tarihin dolgu malzemesi değil inşaatçısı olduğumuzu unutmadık nutmayacapız

''BÜYÜK MİLLETLERİN İMTİHANI DA BÜYÜK OLUR''

''Bir ayağımızla 81 vilayetimize sıkı sıkıya basarken diğeriyle dünyanın dört bir yanını adımlıyoruz.'' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz geçmişimizi Dede Korkut hikayelerinde, Hacı Bayram Veli'nin öğütlerinde, Yunus Emre'nin şiirlerinde buluruz. Vatanımıza sadece nüfus cüzdanımızla değil, kalbimizle, her şeyimizle bağlıyız. Ülkemizi çok sevdiğimiz için Türkiye'ye birinci sınıf ekonomi, domekrosi ve birinci sınıf hizmet yakışır dedik. AK Parti'yi kurduğumuzdan beri bunun için çalıştık. Hiçkimseyi aynı kalıba sokmaya çalışmadık. Tüm renklerimizi zenginlik kabul ettik. Yardım için uzanan hiçbir eli boş çevirmedik. Milletimizin birliği beraberliği güçlendikçe Türkiye'nin gücü arttı. Aynı zamanda husumetler de çoğaldı. Dışardan kurdukları tuzaklar yetmedi, sokak darbesi yapmaya kalktılar, çukur eylemleriyle terör darbesi yapmaya kalktılar, seçim sonuçlarını bahane ederek siyaset darbe yapmaya, dövizi kurunu, faizi kullanarak ekonomik darbe yapmaya kalktılar.'' şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)