Editörün SeçtikleriEkonomi

Son dakika gram altın 5.000 TL! Az önce tarih verildi

2024 yılına gelindiğinde, altın fiyatları hızla artışını sürdürdüğü paylaşılırken bu durum, yatırımcıları ve altın birikimi olan vatandaşları yakından ilgilendirdiğinden gram altın ve çeyrek altın gibi altın türlerindeki yükseliş, piyasalarda geniş yankı uyandırdığı ifade edildi.

GRAM ALTIN 5 BİN LİRA MI OLACAK?

Konu ile ilgili olarak  altın fiyatlarında son dönemde gündeme gelen önemli bir iddia ise gram altının 5.000 lira seviyesine ulaşabileceği yönünde olurken önemli açıklamalar da peşine geldi. Bu doğrultuda uzmanlar, bu iddianın ciddiyetine işaret ederek yatırımcıların dikkatini çektiği ifade edildi. Bu önemli iddiayı gündeme getiren isim ise Altın Uzmanı Reşat Yılmaz.

REKOR KIRACAK

Bu noktada altın fiyatlarında rekor bir yükseliş beklentisi bulunduğu belirtilerek analistlere göre, ekonomik belirsizlikler ve küresel piyasalardaki dalgalanmalar, bu artışın arkasındaki etkenlerden sadece birkaçı olduğu ifade edildi. Yatırımcılar, altın fiyatlarının ne kadar yükselebileceğini merakla beklemeye başladığı ifade edildi.

Bu artış eğilimi, ekonomik dengeler üzerinde de etkili olduğu da belirtilerek yatırımcılar, güvenli liman olarak gördükleri altına yönelerek, portföylerini çeşitlendirme yoluna gittikleri ve ekonomistler, bu eğilimin devam edeceğini öngörmeye başldılar.

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.