Gündem

Son dakika! Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti

Gelen son dakika haberine göre, eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti. Durmuş, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. 

Gelen son dakika haberine göre, eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti. 73 yaşında hayata veda eden Durmuş, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastanede tedavi görüyordu.

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

Osman Durmuş, 5 Ağustos 1947’de Çankırı’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Elif’tir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültenin Anatomi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı. Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası’nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1990’da doçent, 2003’te profesör oldu. Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası’nın Kurucusu oldu ve Başkanlık görevinde bulundu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yer aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden seçimlere katılarak Milletvekili olan Osman Durmuş, Bülent Ecevit’in Başbakanlığı döneminde Sağlık Bakanı olarak görev yapmıştır. Kendisinden sonra Recep Akdağ göreve gelmiştir.