Gündem

Son Dakika! Erdoğan otoban açılış töreninde konuşuyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferansla katıldığı otoban açılış töreninde konuşuyor...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya – Avrupa arasında ulaşım ve ticaretin ana koridoru olan İstanbul’un bu konumunu daha da güçlendirecek Kuzey Marmara Otoyolu’nun Gebze-İzmit Kavşağı arası kesimi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı törenle açılıyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında konuşuyor.

Açıklamanın satır başları şöyle:

Aziz vatandaşlarım, Kocaeli’nin güzel insanları, kıymetli vatandaşlarımız. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Açılışını yaptığımız Kuzey Marmara Otoyolu Gebze- İzmit kesiminin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul’dan başlayıp, Kocaeli ve Sakarya’ya kadar uzanan dev bir projedir. Geçtiğimiz Mart ayında Kınalı- Çatalca kesiminin açılışını gerçekleştirmiştik. Bu bölüm dahi viyadükleri, köprüleri, kavşakları, üst ve alt geçitleri ile önemli eserlerdir.

“YOLUNUZ YOKSA, MEDENİ BİR ÜLKE OLAMAZSINIZ”

Bilindiği gibi Kuzey Marmara Otoyolu ülkemizin insan ve araç trafiğinin en yoğun olduğu bölgede inşa edildi. Bu otoyolun bir parçası olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün önemli bir katkısı vardır. Dikkat ederseniz yol, 2×4’tür. Yol medeniyettir.

Bu şekilde yolları olmayan bir ülke konumundaysanız, medeni olan bir ülke olamazsınız. Ancak böyle yolları olan bir ülke iseniz, medeniyet yarışında kimse sizi yakalayamaz.

Bu eserin milletimize kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ülkeye ve millete hizmet etme yolculuğu son yolculuğu olmayan, heyecanı ve enerjiyi artırmak icap eden bir davadır.

“CUMHURİYET TARİHİNİN 3 KATI, 5 KATI ESERLERİ ÜLKEMİZE KAZANDIRDIK”

Yol, elektrik, içme ve atık su gibi eserler ile mimari eserler aynı zaman medeniyet göstergesidir. Kültür, eğitim, sağlık bu altyapı üzerinde yükselir. Toplumların gelişmişlikleri somut icraatlarla yükselir.

Geleceğe bırakacak eserler bırakmanın gayreti içerisindeyiz.

Türkiye’nin geri kalmışlığının nedenine baktığımızda sebebi darbeler ve istikrarsızlıkları görüyoruz. Kavgalarımıza, çekinmelerimize odaklandığımız enerjimizi veremiyoruz. Gözümüzü ideallerimizden ayırmadığımız sürece güzel işler ortaya çıkardık. Cumhuriyet tarihinin 3 katı, 5 katı eserleri ülkemize kazandırdık.

Ülkemiz siyasetten içi boş kavgalar beklemiyor. Biz 2023 hedefi ile milletimizin huzuruna çıktığımızda birilerinin derdi, ilk seçimlerdi. Halbuki biz şimdiden 2050, 2070 Türkiye’sini inşa etmenin çalışmalarına başladık.

Üstelik bunu sadece lafla yapmıyoruz.

“ASIRLIK UYANIŞIMIZI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Suriye’den Libya’ya Doğu Akdeniz’den Karadeniz’e kadar verdiğimiz mücadelenin başarıya ulaşması bu bakımdan hayati öneme sahiptir.

Türkiye’yi yeniden kendi iç meseleleri ile boğuşan bir ülke haline getirerek, asırlık uyanışımızı engellemeye çalışıyorlar.

Geçmişte yapılan büyük hizmetler önemlidir ama insanlarımızın bugünkü sıkıntılarını çözüm bulmadan bu heyecanı yaşayamayız. Korona virüs salgını ile böyle bir dönemde karşılaştık.

Ayrıntılar geliyor…

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu