Politika

Selçuk Özdağ’dan Erdoğan Bahçeli görüşmesinden erken seçim kararı çıktı iddiası

Selçuk Özdağ canlı yayında erken seçim kararı alındığını açıkladı. Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüşmesinde erken seçim kararı çıktığını duyuran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 2022 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminin ne zaman yapılacağına dair tarih verdi.

TELE 1 ekranlarındaki Tuba Emlek’in sunduğu Mercek programında son dakika olarak erken seçim kararı alındığını belirten Selçuk Özdağ, baskın seçim olacağını belirtti. Erken seçim için gün ve ay vererek kesin tarih veren Özdağ, bu konuda k duyumların doğrulandığını iddia etti.

İşte, Özdağ’dan flaş erken seçim açıklaması;

ERDOĞAN İLE BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNDEN ERKEN SEÇİM TARİHİ ÇIKTI

Selçuk Özdağ, erken seçim tartışmaları konusunda önemli bir iddia da ortaya attı. Özdağ seçimle ilgili, “Geçen aylarda Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin görüşmesinde 19 Haziran’da seçim kararı aldılar. Benim tahminimce ve aldığımız duyumlarca da bu şekilde. Türkiye’de bir baskın seçim olacak” ifadelerini kullandı.

İktisatçı Prof. Dr. Korkut Boratav’da dün erken seçim hazırlığı yapıldığını duyurmuştu. Boratav 2022’de erken seçim yapılacağını şu ifadelerle dile getirdi;

Prof. Dr. Korkut Boratav: erken seçim hazırlığı var!

“Ekonomi öyle bir tıkanma noktasına geldi ki, iktidar çok kısa süreli bir nefes alma dönemi yaratabilirse erken seçime gidecek. Mesela 16 Aralık Perşembe günü faizler değiştirilmez ve döviz piyasalarında nispi bir dinginlik yakalanırsa, asgari ücret ve kamudaki ücretlerde cömert bir artış yapılırsa, kısa da olsa bir nefes almak dönemi yakalanırsa, iktidar erken seçime gidecektir” diyen Boratav, “Normal iktisat mantığında düşünürsek, mevcut sürecin devam etmesi mümkün değil. Faiz indirilmeye devam ederse süreç tamamen kontrolden çıkar ve hiperenflasyon olur.

İKTİDARDA DAĞILMA İŞARETLERİ VAR’

Mevcut ekonomi politikalarına ilişkin iktidar cephesinden tutarsız ve çelişkili açıklamalar geldiğine işaret eden Boratav, “Model değişikliği söylemi aslında büyük çöküntünün ve başarısızlığın itirafı. İktidarda dağılma işaretleri bulunuyor” dedi.

Boratav, erken seçim olması durumunda da, seçim ortamının olağanüstü hal türü uygulamalarla kösteklenmediği koşullarda, iktidarın kaybedeceğini vurguladı.