Depremler

Son dakika… Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde deprem oldu!

Son dakika Elazığ’da saat 20.55’te 6.8 büyüklüğünde deprem oldu. Son dakika gerçekleşen depremin şiddeti 6.8 büyüklüğünde ve yerin 6,75 Km’sinde gerçekleşti… Malatya, Elazığ, Sivas, Maraş ve çevre illerden güçlü şekilde hissedildi. Elazığ Belediye Başkanı’ndan ilk açıklama geldi.

Elazığ’daki 6.5 büyüklüğündeki deprem sonrası konuşan Sivrice Belediye Başkanı, “Çatlaklar var, çöken ev bilgisi gelmedi. Eşyaların üzerine düşmesi sonucu yaralananlar var” dedi.

Bakan Soylu ‘Elazığ Sivrice’de 4-5 yıkık bina var, can kaybı söz konusu değil.’ diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANINDAN DEPREM AÇIKLAMASI

Elazığ’daki korkutan deprem sonrası Elazığ Belediye Başkanı’ndan ilk açıklama: Şu ana kadar korkulacak bir duyum almadık

UZMANLARDAN İLK AÇIKLAMA

CNN TÜRK canlı yayınına katılan Profesör Doktor Şükrü Ersoy Elazığ’daki depremle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: Elazığ Sivrice’deki fayın yoğun bir hareket halinde olduğunu söylemiştik. Böyle bir depremin beklenebileceği görüşü hakimdi. Bunu da sizlerle paylaşmıştık. Doğu anadolu’da uzun zamandır böyle bir deprem yaşanmamıştı. Sivrice’de de daha önce oluyordu. Bu deprem önemli bir deprem. 50-60 metre yer kabuğu kırılmış olabilir.

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın