Gündem

Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi salgın ve Doğu Akdeniz gündemiyle toplandı!

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında az önce Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı. Kabinenin gündeminde koronavirüs tedbirleri ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında az önce toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen toplantıda, devam eden koronavirüs salgını sonrası alınacak yeni önlemler ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler konuşulacak.

Kabine toplantısında salgın sonrası vakalarda çok artış görülen Ankara, Kayseri ve Konya gibi illerde yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağına karar verilmesi bekleniyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın il bazında vaka sayılarına dair bir sunum yapacağı öğrenildi. Yapılan tüm uyarı ve çalışmalara rağmen maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymayan vatandaşlarla ilgili denetimlerin sıkılaştırılması ve önlemlerin artırılmasına yönelik değerlendirmelerin yapılacağı kaydediliyor.

Düzenlenen kabine toplantısında ayrıca Doğu Akdeniz’de Yunanistan’la yaşanan gerilim de konuşulacak. Bu kapsamda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun  hem Doğu Akdeniz’deki son gelişmelerle ilgili hem de yaptığı diplomatik temaslarla ilgili bilgilendirme yapacağı ifade edildi.

Uzun zamandır Türkiye gündemini meşgul eden idam tartışmalarının da kabine toplantısında konuşulacaklar arasında olduğu bildirildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin idam cezasının getirilmesi isteği, kabine üyeleri tarafından görüşülecek.

Ayrıca toplantıda, uzaktan eğitimle başlayan okulların tam anlamıyla açılmasıyla beraber yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı da değerlendirilecek.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu