Gündem

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'de tespit edilen koronavirüs vakasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, Türkiye’de tespit edilen koronavirüse ilişkin açıklamalarda bulundu.

Parti grubunda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de tespit edilen koronavirüs vakasıyla ilgili “Avrupa’dan gelen vatandaşımızda virüs tespit edildi. Tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın çevresi de kontrol altında tutuluyor” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI;

“SAĞLIK DURUMU İYİ”

Konuşmasına Türkiye’de tespit edilen ilk koronavirüs vakası hakkında konuşarak başlayan Cumhurbaşkanı şunları söyledi: “Dün gece Sağlık Bakanı tarafından yapılan koronavirüse temas etmek istiyorum. Avrupa’dan gelen bir vatandaşımızda koronavirüs tespit edildi. Genel sağlık durumu iyi tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın çevresi izlemeye alındı. Bu hastalığın ülkemize sirayet etmemesi için gereken önlemleri aldık. Ancak biz hangi tedbiri alırsak alalım, yakın çevremizde bu kadar yaygınlaşmış bir virüsten korunmak mümkün olmadı. Yarın dar çerçeve bir toplantı yapacağız.

“TOKALAŞMAYI SELAMLAŞMAYI KESTİK”

Vatandaşlarımızdan ricam, sağlık personelinin ikazlarına harfiyen uymaktır. Bu virüsten korunmanın ilk şartı temizliktir. Biz de geçtiğimiz cuma gününden beri tokalaşmayı, kucaklaşmayı kesip uzaktan selamlaşmaya geçtik. Türkiye inşallah bu sıkıntıyı herhangi bir kayıp vermeden atlatacaktır. Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Milletimiz nice saldırıları göğüslemeyi başarmıştır, bunun da üstesinden gelecektir.

“SURİYE’DEKİ AMACIMIZ MİLYONLARCA İNSANIN HAYATINI KURTARMAKTIR”

Türkiye’nin İdlib’de bir ay boyunca yürüttüğü operasyonlar ve Bahar Kalkanı harekatı sınırlarımıza dayanan tehditlerin önüne geçmenin işaretidir. Harekata katılan tüm askerlerimizi alınlarından öpüyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Suriye’de bulunma amacımız ne bu ülkenin topraklarını işgal ve ilhak etmektir, ne de bölgedeki güçlerle bilek güreşine soyunmaktır. İdlib’deki mücadelemiz ülkemizin sınırlarının güvenliğini sağlamak ve milyonlarca insanın hayatını kurmak hedefini alıyor. Türkiye’nin yeniden benzer bir kısır döngüye düşürülmesine izin vermeyeceğiz. Cerablus’ta ne yaptıysak, Afrin’de ne yaptıysak, Tel Abyad ve Rasulayn’da ne yaptıysak İdlib’de de aynısını yaptık. Sınır hattımızın diğer kısımlarını da bu güvenlik çemberine dahil etmeyi sürdüreceğiz.

“BAY KEMAL KAÇ GÖZLEM NOKTASI OLDUĞUNU DAHİ BİLMİYOR”

Gözlem noktalarımızın güvenliği önceliklerimizin başında yer alıyor. Buralara yapılacak en küçük saldırıda çok daha ağır mukabelede bulunacağız. Bay Kemal, kaç tane gözlem noktası olduğunu dahi bilmiyor. Bunlara bedeli sandıkta ödettiğiniz sürece o zaman bunlar neyin ne olduğunu daha iyi anlayacaklar. Bir şeyi çok iyi kavramamız lazım. AK Parti davası, sıradan bir dava değildir. Biz icraatla ortadayız. 17-18 senedir biz lafla mı icraatla mı yürüdük? Dersini çalış ya… Burada kaç tane gözlem kulesi olduğundan haberin yok. Buradaki gözlem kulelerini de göstereceğim. Bay Kemal 12 gözlem noktası var.

“SURİYE’NİN ASKERLERİ VERİLEN SÖZE UYMADI”

Bu 12 gözlem noktasında, bizi Suriye’nin askerleri korumadı. Suriye’nin askerleri verilen söze uymadı. Uymadığı için biz uyarılarımızı yaptık. 12 gözlem noktasında çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. 12 gözlem noktamız şu anda var. Arzu edersen seni de oraya gönderebiliriz. Ama gidemez. Şu anda yapmış olduğumuz anlaşmanın içeriğinden haberi yok. Ne yaptılar, ne konuştular haberi yok. Takip etmiyorlar. Bunların akıl hocaları çok farklı.

“TÜRK ASKERİ ESED’İN KORUMASINA MUHTAÇ DEĞİLDİR”

Türk askeri hiçbir zaman zalim Esed’in korumasına muhtaç değildir. Bunu böyle bil Bay Kemal. Bugüne kadar El Bab’da, Cerablus’ta, Afrin’de nasıl dimdik durduysak, en son İdlib’de nasıl dimdik durduysak bundan sonra da devam edeceğiz. Bize düşen, sükuneti sürdürerek, terör örgütü ve Esed’e karşı hazırlıklı olmaktır.