Ekonomi

Son dakika canlı dolar kuru fiyatları! 1 Ekim 2019 dolar ve euro kaç TL oldu? Döviz kurunda son durum nedir?

Dolar/TL bugün saat 07.00 itibarıyla 5.6495/5.6533’den işlem görüyor. Kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

BERAT ALBAYRAK AÇIKLADI
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’nda (YEP) bu yıl büyüme beklentisi %2.3’ten %0.5’e revize edilirken, önümüzdeki üç yıl için %5 büyüme öngörüldü. YEP’te program boyunca enflasyonda kalıcı düşüş, ödemeler dengesinde ise büyümeye rağmen üç yıl boyunca dengeye doğru gerileyen bir çerçeve esas alındı.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL HIZLI BÜYÜME ULAŞILACAK
Ekonomistler programa ilişkin önümüzdeki yıl hızlı bir büyümeye nasıl ulaşılacağı ve üç yıl boyunca %5 büyüme sırasında düşük cari açığın nasıl sağlanacağı konusunda soru işaretlerini dile getirdiler. Albayrak ise ekonomideki toparlanmanın sonucu olarak cari dengede açık verileceğini bildiklerini ancak bu açığı “dış finansman ihtiyacının makul kalacağı seviyelerde” tutacaklarını söyledi.

Bir bankanın döviz masası işlemcisi, “Yabancı kurumların TL rand ikili işlemlerinde TL lehine pozisyon açılmasına ilişkin önerisine bugün bir tane daha eklendi. TL’de bu nedenle sınırlı bir iyimserlik görüyoruz. YEP kurda etkili diyemeyiz ancak enflasyon tahminlerinde yapılan revizyonlar tahvil getirilerini olumlu etkiliyor” de

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Drug Alcohol Rehab http://aaa-rehab.com Drug Rehab Centers http://aaa-rehab.com Substance Abuse Recovery
    http://aaa-rehab.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı