Gündem

Son dakika! BM Suriye Araştırma Komisyonu raporu açıklandı!

Alınan son dakika bilgisine göre Birleşmiş Milletler Suriye Araştırma Komisyonu raporu açıkladı. Rusya'nın savaş suçu işlediği belirtilen raporda "Rusya Hava Kuvvetleri İdlib'de sivil alanlarda gelişigüzel saldırılar başlatarak savaş suçu işledi" ifadeleri yer aldı.

Alınan son dakika bilgisine göre Birleşmiş Milletler Suriye Araştırma Komisyonu Rusya’nın savaş suçu işlediğini hazırladıkları raporda belirterek “Rusya Hava Kuvvetleri İdlib’de sivil alanlarda gelişigüzel saldırılar başlatarak savaş suçu işledi” açıklamalarında bulundu.

“SAVAŞ SUÇU İŞLEDİ”
Esed rejimi ve Rusya’dan destek alarak başta İdlib olmak üzere pek çok noktada sivil halkı bombalamaya devam ediyor. Konuyla ilgili bir rapor hazırlayan Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Araştırma Komisyonu, Rusya’nın savaş suçu işlediğini belirtti. Raporda “Rusya Hava Kuvvetleri İdlib’de sivil alanlarda gelişigüzel saldırılar başlatarak savaş suçu işledi” ifadelerine yer verildi.

BM Komisyonu, aynı raporu Esed rejimi için de hazırladı ve “Esed rejimi Suriye’de sağlık kuruluşları ve sivil unsurları vurarak defalarca savaş suçu işledi” dedi.

Ayrıntılar geliyor…