EkonomiGündem

Son dakika! Benzine ve motorine indirim

Alınan son dakika bilgisine göre Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine ve motorine indirim yapıldığını duyurdu. İşte detaylar...

Alınan son dakika bilgisine göre Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) açıklama geldi. Benzin ve motorine indirim geldi. Yapılan indirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, bu geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre satış fiyatına 34 kuruş, motorine ise 31 kuruş indirim yapıldı.

İZMİR’DE KAÇ LİRAYA DÜŞTÜ?
Fiyat indiriminin ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 6,74 liradan 6,40 liraya, Ankara’da 6,89 liradan 6,55 liraya, İzmir’de ise 6,90 liradan 6,56 liraya gerileyecek.

Motorin fiyatları ise ortalama İstanbul’da 6,32 liradan 6,01 liraya, Ankara’da 6,42 liradan 6,11 liraya ve İzmir’de 6,43 liradan 6,12 liraya düşecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.