Gündem

Son dakika! Benzin ve motorine çifte zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan alınan son dakika bilgisine göre benzin ve motorine çifte zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı öğrenildi. Peki benzin ve motorine kaç kuruş zam gelecek? İşte detaylar...

Alınan son dakika bilgisine göre bu gece yarısından itibaren benzin ve motorine çifte zam uygulanacak. nerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan yapılan açıklamada benzine 11 kuruş zam gelirken motorine ise 10 kuruş zam uygulanacak.

İZMİR’DE BENZİN VE MOTORİN NE KADAR OLACAK?

Zammın ardından Ankara’da ortalama 6,23 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,34 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6,17 liradan 6,28 liraya, İzmir’de 6,25 liradan 6,36 liraya yükselecek. Ankara’da ortalama 5,77 liradan satılan motorinin litre fiyatı da 5,87 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,72 liradan 5,82 liraya, İzmir’de 5,82 liradan 5,92 liraya çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler