Gündem

Son dakika! Bakanlık duyurdu! 15 ile sokağa çıkma yasağı

Alınan son dakika bilgisine göre İçişleri Bakanlığı haftasonu için sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirten 15 ile genelge gönderdi. Genelgede cumartesi ve pazar günü lokanta, restoran tarzı yerlerin evlere sadece paket servis yapabileceği de bildirildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan son dakika bilgisine göre 15 ile haftasonu sokağa çıkma yasağı uygulanacağını bildiren genelge gönderildi. 15 ile gönderilen genelgeye göre cuma günü saat 23.00’a kadar market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler açık olacak.

PAKET SERVİS

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri, lokanta ve restoran tarzı işyerleri sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunabilecek.

PEKİ HANGİ İLLERDE YASAK VAR?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı 15 ilde uygulanacak. Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde hafta sonu sokağa çıkmak yasak olacak.

SAĞLIK BAKANI KOCA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YOK DEMİŞTİ

Dün yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Bakan Koca şunları söyledi;

Sokağa çıkma kısıtlaması, bildiğiniz gibi daha çok özellikle en son 15 ilimizde gerçekleşmişti. İllerdeki geçişlerin kısıtlandığı durumda daha çok uyguladığımız bir durumdu. Önümüzdeki dönemde sokağa çıkmayla ilgili genel bir düşünce yok. İl bazında, illerde vakaların dağılımında bir değişiklik olursa, o durumda gerektiğinde illerde her zaman karar almak olabilir. Bilim Kurulunun böyle bir önerisi oldu. Gerektiğinde iller bazında, vaka durumuna göre gündeme her zaman gelebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler