Gündem

Son dakika! Bakan Koca vatandaşları önce tedbir sonra tekbir diyerek uyardı!

Ayasofya Camii'sinde 86 yıl sonra kılınacak ilk cuma namazında sosyal mesafe kuralını hiçe sayan vatandaşları gören Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan uyarıda bulundu.

Ayasofya Camii’nde 86 yıl sonra kılınacak ilk cuma namazı öncesinde vatandaşların sosyal mesafeye uymaması ve yoğunluk oluşturmasını gören Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter’dan önce tedbir sonra tedbir uyarısında bulunarak uyardı.

“ÖNCE TEDBİR, SONRA TEKBİR”

Bakan, Twitter’dan şunları yazdı: “Önce tedbir, sonra tekbir. Hayırlı Cumalar.” Koca, bu tweetinden dakikalar önce de İstanbul’daki son durumu “Salgın boyunca toplam vaka sayısı 223.315’tir. Vakaların %46’sı İstanbul’da tespit edilmiştir. COVID-19 kaynaklı vefatlarınsa %50,2’si yine İstanbul’da olmuştur. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin. Vakaların %46’sının tespit edildiği İstanbul’da bakanlığımızca yapılan tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unda test sonucu pozitif çıkmıştır. Bu oran, Türkiye genelinden %13,8 yüksektir. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin.” diyerek anlatmıştı.

“HAYAT RİSKE YENİLMESİN”

Fahrettin Koca, Türkiye genelinde 150 bin kişiyle yapılan rastgele testlerle ilgili de: “Türkiye genelinde, bakanlığımız tarafından yaklaşık 150.000 kişiyle yapılan COVID-19 tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,5’inde test sonucu pozitif çıkmıştır. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin” ifadelerini kullanmıştı.

 

POLİS BARİKATLARI GEÇİLDİ

Öte yandan sabah saatlerinde Ayasofya Camii’nde cuma namazı kılmak için toplanan kalabalık polis barikatlarını aşarak alana doğru ilerlemiş bu görüntüler koronavirüs salgını günlerinde tepki çekmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu